Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Rzeczpospolita
–Przyjęta przez rząd „Strategia demograficzna 2040” zakłada zmniejszenie odsetka porodów poprzez cesarskie cięcie i podkreśla, że istotnym czynnikiem niepłodności jest wiek osób starających się o dziecko – szacuje się, że w przypadku kobiet płodność spada po 30. roku życia, a u mężczyzn – po 35. W strategii nie uwzględniono nowych, skutecznych metod leczenia niepłodności – w tym in vitro – co zdaniem ekspertów sprawia, że program jest niekompletny.

Parkiet
–Startup SmartHeal – projekt zespołu inżynierów z Politechniki Warszawskiej, którzy opracowali inteligentny opatrunek, wskazujący medykom i pacjentom poziom pH, co ma poprawić leczenie i zapobiegać infekcjom ¬– wygrał prestiżowy konkurs Dysona. Polski startup otrzyma finansowe wsparcie, które ma pomóc we wprowadzeniu inteligentnego opatrunku na rynek.

Puls Biznesu
–ACP Credit zrealizował pierwszą transakcję w modelu private debt, w ramach której przekazał Biomedowi Lublin 9 mln euro. Pula ma szansę wzrosnąć do 13 mln euro, a kapitał stanowi uzupełnienie wcześniej pozyskanego unijnego dofinansowania do budowy zakładu produkcyjnego Onko BCG.