Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Dziennik Gazeta Prawna
–Z najnowszej edycji raportu fundacji Watch Health Care dotyczącego długości kolejek do lekarzy wynika, że średni czas czekania na wszystkie świadczenia – poradę lekarską, badanie, zabieg czy operację – wydłużył się w Polsce o 0,2 i wynosi 3,6 miesiąca. Najdłuższe kolejki dotyczą pacjentów neurochirurgicznych – wynoszą ok. 10,4 miesiąca.

Rzeczpospolita
–Projekt rozporządzenia ministra zdrowia zakłada, że w przyszłym roku e-skierowanie na leczenie uzdrowiskowe albo rehabilitację uzdrowiskową zastąpi papierowe dokumenty. Te ostatnie będą mogły być wystawiane do końca czerwca 2023 r.

wSzczecinie.pl
–Od 1 grudnia tego roku w Szpitalu Klinicznym nr 2 w Szczecinie działalność rozpocznie Oddział Kliniczny Ginekologii Rekonstrukcyjnej i Onkologicznej. Tym samym pacjentki z ginekologicznymi chorobami onkologicznymi otrzymają kompleksową diagnostykę i leczenie nie tylko samego nowotworu, ale i w zakresie ginekologii rekonstrukcyjnej. Do zadań lekarzy będzie należeć m.in. diagnostyka wykrywania nowotworów, operacje ginekologiczne, zabiegi z zakresu nietrzymania moczu, operacje onkologiczne, operacje rekonstrukcyjne – zarówno onkologiczne, jak i poporodowe.