Medinice liczy na udane rozmowy o komercjalizacji trzech projektów w 2023 r.

Medinice spodziewa się, że przyszły rok będzie bardzo dobry dla rozmów o komercjalizacji trzech najbardziej zaawansowanych projektów spółki: PacePress, MiniMax i CoolCryo, poinformował prezes Sanjeev Choudhary.

„Tu nie chcemy zmieniać naszej strategii. Nie chcemy rozmawiać z naszymi potencjalnymi partnerami przed zamknięciem badań przedklinicznych. Pierwszy moment do rozpoczęcia rozmów to jest po zamknięciu z sukcesem badań przedklinicznych, po których – mam nadzieję – będziemy mieli jasność i przyszły rok będzie bardzo atrakcyjny pod kątem tych trzech produktów” – powiedział Choudhary podczas XIII edycji GPWInnovationDay.

„Celem jest komercjalizacja. PacePress jest najbardziej zaawansowany, prowadzimy wstępne rozmowy, testujemy, jak ten produkt może być przyjęty. Na razie nic nie możemy powiedzieć. Jeśli chodzi o MiniMax i CoolCryo jeszcze jesteśmy w fazie badań przedklinicznych na zwierzętach i testów technicznych. Jest to za wcześnie, by podejmować rozmowy. Gdybyśmy w tej chwili zaczęli rozmawiać, zaproponowana cena by była prawdopodobnie niższa, niż nasze oczekiwania” – dodał wiceprezes ds. finansowych Arkadiusz Dorynek.

Wcześniej podczas wystąpienia prezes przypomniał, że w odniesieniu do PacePress spółka jest w trakcie badań klinicznych i liczy, że w przyszłym roku je zakończy i uda się doprowadzić do komercjalizacji tego produktu. Projekty MiniMax i CoolCryo są na bardzo podobnym etapie, w obu tych produktach spółka prowadzi badania przewlekłe przedkliniczne, powiedział także.

Zarząd odniósł się też m.in. do dwóch kolejnych projektów.

„Jeśli chodzi o EP Bioptom, […] nie mamy umowy podpisanej z podwykonawcą. Mam nadzieję, że niebawem przekażemy dobrą informację, bo na dniach powinniśmy mieć tę umowę w końcu. […] W AtriClampie zaczęliśmy też dostosowywać tę dokumentację zgodnie z MDR i zaczęliśmy proces budowy tego produktu” – powiedział Choudhary.

Wyrób medyczny PacePress to inteligentny opatrunek uciskowy, którego celem jest zmniejszenie ryzyka wystąpienia powikłań krwotocznych w miejscu implantacji urządzeń wykorzystywanych w elektroterapii serca.

Elektroda MiniMax służy do elektrofizjologicznych zabiegów leczenia schorzeń kardiologicznych, umożliwia zastosowanie małoinwazyjnej procedury z wejściem przez żyłę udową (bez konieczności otwierania klatki piersiowej).

CoolCryo to krioaplikator do wykonywania małoinwazyjnej krioablacji kardiochirurgicznej.

EP Bioptom to elektrofizjologiczny cewnik diagnostyczny łączący w sobie dwie zasadnicze funkcjonalności: możliwość wykonania trójwymiarowej mapy serca oraz możliwość wykonania biopsji tkanki serca.

AtriClamp jest projektem medycznym służącym do zamykania uszka lewego przedsionka serca (LAAO).

Medinice to polska firma o globalnym zasięgu, będąca platformą dla rozwiązań stosowanych w kardiologii. Firma rozwija własne projekty oraz projekty pozyskane od naukowców z Polski i zagranicy. Zespół tworzą profesjonaliści z obszaru medycyny, badań klinicznych, prawa (w szczególności własności intelektualnej) oraz finansów. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2020 r.

(ISBnews)