CMR Surgical powołuje Dyrektor Generalną na Europę Wschodnią

Aleksandra Diyon objęła stanowisko Dyrektora Generalnego na Europę Wschodnią w firmie CMR Surgical. Będzie odpowiedzialna za intensyfikację ekspansji CMR Surgical oraz zwiększenie adopcji zrobotyzowanego systemu chirurgicznego Versius® w tym regionie, wspierając klientów reprezentujących zarówno publiczną, jak i prywatną służbę zdrowia.

Aleksandra Diyon wnosi do zespołu bogate doświadczenie w dziedzinie technologii medycznych, dołączając do CMR z firmy Smith & Nephew. Na nowym stanowisku będzie początkowo koncentrować się na zwiększaniu świadomości w temacie możliwości i szans, jakie niosą ze sobą roboty chirurgiczne, a także wspierać budowę centrum operacyjnego w Polsce obsługującego cały region Europy Wschodniej.

„Dołączenie do struktur CMR w tak przełomowym dla opieki zdrowotnej czasie jest ekscytującym wyzwaniem. Cieszę się, że będę mogła wesprzeć rozwój rynku robotyki chirurgicznej w Europie Wschodniej. Roboty takie jak Versius mogą całkowicie odmienić oblicze chirurgii, pomagając większej liczbie pacjentów uzyskać dostęp do minimalnie inwazyjnych zabiegów, które wiążą się z mniejszym bólem pooperacyjnym, mniejszym ryzykiem infekcji i krótszym czasem rekonwalescencji. To nie tylko lepsze rozwiązanie dla pacjentów, ale również niosące ogromne korzyści dla chirurgów i szpitali” – skomentowała Aleksandra Diyon.

Obecny stopień rozwoju rynku, poziom finansowania opieki zdrowotnej i sytuacja makroekonomiczna, a także rosnące zapotrzebowanie na nowych chirurgów i wsparcie dla specjalistów – wszystkie te czynniki sprawiają, że roboty chirurgiczne są coraz milej widziane w polskich szpitalach.

Pierwszy system Versius, dostarczony przez CMR, został wdrożony w ubiegłym roku w łódzkim szpitalu Salve Medica. Rok po udanym wejściu na polski rynek, system Versius jest już dostępny w 12 publicznych i prywatnych szpitalach.

„Polska jest krajem bardzo otwartym na innowacje – co potwierdza poziom rozwoju obserwowany w branży technologii finansowych czy digitalizacji administracji publicznej. A cyfryzacja opieki zdrowotnej będzie tylko przyspieszać. Versius swoją popularność wśród szpitali zyskał przede wszystkim dzięki niewielkiej, modułowej konstrukcji, która umożliwia maksymalne wykorzystanie jego potencjału. Z niecierpliwością czekam na rozpoczęcie współpracy z zespołem, z którym wspólnie nawiązywać będziemy kolejne partnerstwa w Polsce i całym regionie” – dodaje Aleksandra Diyon.

Szacuje się, że rynek robotyki chirurgicznej w Polsce do 2026 roku osiągnie wartość około 680 milionów złotych. Oczekuje się, że do tego czasu łącznie około 50 systemów robotycznych zostanie zainstalowanych w polskich placówkach służby zdrowia, w celu wsparcia chirurgów na salach operacyjnych w całym kraju.

„Europa to rynek, na którym robotyka chirurgiczna jest wciąż obecna w bardzo niewielkim stopniu. Cieszymy się, że możemy przyczynić się do zmiany tego stanu rzeczy w Polsce. Widzimy tu silny potencjał dla lokalnych szpitali, które mogą odnieść wiele korzyści z pomocą tej technologii, jak również szansę na stworzenie hubu operacyjnego dla całego regionu Europy Wschodniej. Serdecznie witamy na pokładzie Aleksandrę, która wesprze nas w naszej misji transformacji chirurgii” – skomentował Olivier Wolber, Dyrektor Generalny na Europę w CMR Surgical.

CMR kontynuuje ekspansję regionalną w Europie, aby zaspokoić zapotrzebowanie na system Versius. Wiąże się to m.in. ze zwiększeniem zatrudnienia na kluczowych rynkach i otworzeniem szeregu biur w Polsce, Niemczech, Francji i Hiszpanii w 2023 roku.