Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Rzeczpospolita
–Od 12 grudnia możliwe będą zapisy na szczepienia przeciwko Covid-19 dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do 4 lat. Na szczepienia będzie kwalifikował wyłącznie lekarz. Do punktów trafi 168 tys. dawek.
–Mimo że zaczyna się kolejna fala zachorowań na Covid-19 – obserwowane są wzrosty zachorowań tydzień do tygodnia rzędu 20%, a szczyt w połowie stycznia ma przynieść 5 tys. zachorowań dziennie – obecnie największym problemem są zachorowania na grypę, których liczba w okresie od września do końca listopada wyniosła 1,3 mln. Zdaniem rzecznika Warszawskich Lekarzy Rodzinnych Michała Sutkowskiego jest to efekt tzw. epidemii wyrównawczej.

Puls Biznesu
–LuxVet, konsolidujący branżę weterynaryjną, zakończy ten rok z 15 placówkami w sieci, jednocześnie zapowiada, że jest gotów zainwestować 100–150 mln euro w konsolidację 150–200 lecznic. Jak powiedział prezes grupy Piotr Zajączkowski, LuxVet planuje kupować 25–30 placówek rocznie, więc w tym tempie przewidywana wielkość sieci zostanie osiągnięta w latach 2026–2027.

Dziennik Bałtycki
–American Heart of Poland złożył starostwu sztumskiemu propozycję dotyczącą przejęcia przez AHoP funkcji operatora szpitala powiatowego. Oferta zakłada gruntowną przebudowę struktury największej placówki służby zdrowia w powiecie, na co potencjalny kontrahent chce przeznaczyć 100 mln zł. Stanowi to 20% budżetu inwestycyjnego American Heart of Poland. AHoP zobowiązał się także do odkupienia całego sprzętu pozostającego w rękach dotychczasowego operatora placówki – spółki Szpitale Polskie. Ma zostać przeznaczone na to 14 mln zł. American Heart of Poland przejmie też dług medyczny po Szpitalach Polskich.