Scope Fluidics zadebiutuje na głównym rynku GPW w piątek

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) wydał uchwały ws. dopuszczenia do obrotu giełdowego na głównym rynku akcji serii A, B, C, D, E, F, G i H spółki Scope Fluidics oraz wprowadzenia ich do obrotu z dniem 20 stycznia (piątek), wynika z uchwał.

W tym roku będzie to trzeci debiut na GPW, a także trzecie przejście spółki z NewConnect na główny parkiet GPW, podkreśla spółka.

„Bardzo się cieszę z przejścia na główny parkiet warszawskiej giełdy i z udostępnienia naszych akcji szerszemu gronu inwestorów. Systematycznie budujemy wszystkie aspekty działalności grupy Scope Fluidics, aby zwiększać wartość grupy. Dziękujemy za dotychczasowe zaufanie inwestorów – debiut Scope Fluidics na NewConnect w 2017 roku dał nam wiele możliwości, które, wydaje nam się, w pełni wykorzystaliśmy. Kapitał pozyskany od inwestorów pomnożyliśmy kilkukrotnie. Zawarliśmy wyjątkową na naszym rynku transakcję sprzedaży stworzonej w Warszawie technologii amerykańskiemu partnerowi. W tym samym czasie Bacteromic uzyskał dopuszczenie do rynku dla swojego pierwszego panelu diagnostycznego” – powiedział prezes Piotr Garstecki, cytowany w komunikacie.

„Dzięki pracy naszych zespołów potwierdziliśmy, że długoterminowe inwestowanie w spółki life-science, może przynieść solidną stopę zwrotu. Przed nami nowe wyzwania. Przewidujemy, że wejście na główny parkiet Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie poprawi płynność naszych akcji i umożliwi udział w naszych przedsięwzięciach nowym inwestorom – zarówno krajowym, jak i zagranicznym. Liczymy też na utrzymanie zainteresowania inwestorów indywidualnych, którzy od lat aktywnie inwestują w Scope Fluidics” – dodał.

Scope Fluidics ocenia, że ma za sobą „bardzo udany” 2022 rok, w którym największym sukcesem spółki była transakcja sprzedaży 100% udziałów w rozwijającej projekt PCR|ONE spółce zależnej Curiosity Diagnostics na rzecz światowego lidera analityki molekularnej Bio-Rad Laboratories. W ramach płatności należnej po podpisaniu umowy amerykańska firma, której kapitalizacja na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych wynosi 12 mld USD, zapłaciła 100 mln USD. Ponadto umowa przewiduje dodatkowe płatności przyszłe na rzecz Scope Fluidics o łącznej wartości nawet do 70 mln USD. Płatności te są warunkowane osiągnięciem przez zespół Curiosity Diagnostics kamieni milowych w rozwoju i komercjalizacji PCR|ONE, przypomniano.

Scope Fluidics powstał w 2010 r. w Instytucie Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk z myślą o tworzeniu rozwiązań dla medycyny na bazie technologii mikroprzepływowych. Spółka zajmuje się rozwojem projektów technologicznych w obszarze diagnostyki i ochrony zdrowia.

(ISBnews)