Wartość portfela własności intelektualnej Genomtec oszacowana na 191,34 mln euro

Godziwa wartość własności intelektualnej Genomtec została oszacowana na 191,34 mln euro, wynika z wyceny portfela praw własności intelektualnej spółki, dokonanej przez Dennemeyer Consulting.

„Zgodnie z przyjętą przez Dennemeyera normą DIN/ISO 77100 obejmującą 9 posiadanych przez Genomtec patentów i 26 zgłoszeń patentowych oraz konwersję wszystkich wniosków patentowych na patenty, a także 14-letni okres ochrony całego portfolio IP (intellectual property), godziwa wartość własności intelektualnej Genomtec została oszacowana na 191,336 mln euro brutto” – czytamy w komunikacie.

„W naszej opinii, oszacowana przez firmę Dennemeyer wycena portfela praw własności intelektualnej Genomtec odpowiada jej wartości godziwej. Obecnie posiadamy 9 patentów m.in. w Europie, USA i Japonii oraz ponad 26 zgłoszeń patentowych na globalnych rynkach. Nasze portfolio patentów i zgłoszeń patentowych jest młode i sukcesywnie rośnie. Należy również pamiętać, że przedstawiona wycena dotyczy jedynie własności intelektualnej i nie bierze pod uwagę aspektów takich jak m.in.: wytworzone produkty, schematy techniczne, zespół, otrzymane certyfikaty i dopuszczenia do obrotu” – powiedział prezes i współzałożyciel Genomtec Miron Tokarski, cytowany w komunikacie.

Jak dodał, wspólnie z doradcą transakcyjnym, firmą Clairfield Partners, spółka kontynuuje proces, którego celem jest wybór globalnego partnera strategicznego, który będzie zdecydowany na zakup spółki, licencji na całość lub część posiadanej przez Genomtec własności intelektualnej.

Genomtec to innowacyjna spółka technologiczna powstała w 2016 r. we Wrocławiu. Działa w obszarze diagnostyki molekularnej. Zadebiutowała na rynku NewConnect w marcu 2021 r.

(ISBnews)