Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Dziennik Gazeta Prawna
–Szerokiemu otwieraniu kierunków lekarskich na polskich uczelniach miało towarzyszyć m.in. wprowadzenie dodatkowego wystandaryzowanego egzaminu (OSCE), sprawdzającego praktyczną wiedzę studentów. Ministerstwo Edukacji i Nauki ma jednak wątpliwości co do podnoszenia wymogów egzaminacyjnych. Obecnie kierunek lekarski jest prowadzony na 12 uczelniach niemedycznych, a w resorcie procedowanych jest kolejnych 10 wniosków o pozwolenie na utworzenie jednolitych studiów magisterskich o profilu ogólnoakademickim na kierunku lekarskim.

Rzeczpospolita
–Firmy z branży telemedycznej apelują do Ministerstwa Zdrowia o rozwagę przy wprowadzaniu nowych regulacji dotyczących teleporad i e-recept. To efekt zapowiedzi resortu, który chce w krótkim czasie wprowadzić zasady mające na celu wyeliminowanie nieprawidłowości w zakresie wystawiania e-recept i e-zwolnień. Mowa m.in. o dziennym limicie wystawiania recept i zwolnień przez jednego lekarza czy minimalnym czasie trwania teleporady.

Puls Biznesu
–Akcjonariusze MedAppu mają problemy z realizacją obiecanego im odkupu akcji spółki nabytych w ofercie z maja 2020 r. Dotyczyła ona 8 mln walorów MedAppu, a sprzedającym była Arkadia Capital, której rzeczywistym beneficjentem jest, jak podaje „PB”, zięć Krzysztofa Z., kontrowersyjnego inwestora giełdowego, któremu postawiono zarzuty w śledztwie dot. działalności gangu wyłudzającego kredyty i podatki.