Morawiecki: Decyzja czy bezpłatne leki dla nowych grup od IX czy X – w najbliższych tyg.

Decyzja w sprawie ewentualnego wprowadzenia od września lub października części bezpłatnych leków dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia oraz dla seniorów po 65. roku życia zostanie podjęta w ciągu najbliższych tygodni, zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

„Zastanawiamy się teraz nad poszerzeniem palety wszystkich dostępnych leków, to są oczywiście dodatkowe ogromne koszty. […] Również zastanawiamy się w gronie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości, razem z panem Jarosławem Kaczyński, panem prezesem czy nie zrobić tego jeszcze od września czy od października” – powiedział Morawiecki w Polskim Radiu.

Dopytywany, kiedy zapadnie decyzja w tej sprawie, powiedział: „Myślę, ze w ciągu najbliższych kilku tygodni”.

Wczoraj minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiadał, że program bezpłatnych leków dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia oraz dla osób powyżej 65. roku życia być może będzie dostępny od września. Bezpłatne mają być leki, które znajdą się na liście ministra zdrowia.

Wprowadzenie bezpłatnych leków dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia oraz dla seniorów po ukończeniu 65. roku zapowiedział w połowie maja podczas konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości prezes tego ugrupowania Jarosław Kaczyński.

Obecnie obowiązuje program 75+, obejmujący możliwość darmowego zakupu niektórych leków dla osób powyżej 75. roku życia.

(ISBnews)