Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Rzeczpospolita
–Złożony przez polityków Koalicji Obywatelskiej projekt ustawy doprecyzowującej kwestie lekarskiej klauzuli sumienia zakłada m.in., że pacjentka w potrzebie powinna znać adres lecznicy, w której dokonuje się legalnych zabiegów terminacji ciąży.
–Stan zagrożenia epidemicznego zostanie zniesiony 1 lipca br. zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Zdrowia, które weszło w życie w miniony piątek. Jak podaje resort zdrowia, podjęte działania mają związek z niską liczbą zakażeń i spowodowanych nimi zgonów, a także coraz mniej licznymi hospitalizacjami zakażonych.

Dziennik Gazeta Prawna
–Rzecznik praw pacjenta złożył zażalenie na decyzję prokuratury, odmawiającej wszczęcia śledztwa w sprawie dotyczącej fałszowania dokumentacji medycznej przy wystawianiu e-zwolnień. Chodzi o proceder sprzedaży zwolnień przez internet, bez kontaktu z pacjentem.

Parkiet
–Biomed Lublin chce rozwijać sprzedaż obecnych produktów, a także rozwijać portfel o nowe. Jak podaje prezes Mieczysław Starkowicz, spółka ma już wybraną krótką listę produktów, w ciągu kwartału wskaże, na które z nich się zdecydowała. Byłyby to leki licencyjne, co znacząco skróciłoby ścieżkę komercjalizacji.