Medicalgorithmics ma umowę z ośrodkiem diagnostyki i testów medycznych w USA

Medicalgorithmics podpisał umowę z amerykańskim ośrodkiem IDTF, wykonującym badania diagnostyczne dla szpitali i placówek medycznych w USA, podała spółka. Zgodnie z umową, Medicalgorithmics dostarczy amerykańskiej placówce nowoczesne oprogramowanie i algorytmikę do diagnostyki kardiologicznej. Technologia polskiej spółki, w tym algorytmy sztucznej inteligencji, będą zintegrowane z systemami nowego klienta i mają być wykorzystywane przez niego w świadczeniu usług diagnostycznych dla amerykańskich placówek medycznych.

To pierwszy kontrakt z podmiotem tego typu w USA po ogłoszeniu przez polską firmę nowej strategii opracowanej przez BioFund, zakładającej rozwój sprzedaży własnego oprogramowania i usług IT oraz nawiązywanie współpracy biznesowej z wieloma, niezależnymi od siebie dostawcami usług medycznych, podano.

„Zgodnie z nową strategią rozwoju, budujemy sieć partnerstw w obszarze zaawansowanej technologicznie diagnostyki chorób serca. Nawiązanie współpracy z nowymi IDTF w USA to jedno z głównych zadań, które przed sobą postawiliśmy. Nasze oprogramowanie i algorytmika są wysoce cenione na rynku amerykańskim, usprawniają analizę danych EKG i przyczyniają się do poprawy jakości opieki kardiologicznej. Dlatego cieszę się, że w nieco ponad miesiąc od ogłoszenia nowej strategii podpisaliśmy pierwszą umowę z IDTF w USA” – powiedział dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju biznesu na Amerykę Północną James Landis, cytowany w komunikacie.

IDTF (Independent Diagnostic Testing Facilities) to ważny element amerykańskiego systemu opieki zdrowotnej. Są to niezależne ośrodki diagnostyki i testów medycznych, operujące w skali regionalnej. Podmioty tego typu świadczą usługi diagnostyczne na rzecz szpitali, klinik, gabinetów lekarskich i innych jednostek służby zdrowia. Wartość rynku usług IDTF w USA jest szacowna na ok. 3,5 mld USD rocznie. Diagnostyka typu CMS (chorób serca) jest po usługach radiologicznych drugim największym obszarem działalności placówek IDTF, wskazano w materiale.

Medicalgorithmics to obecna na rynku od 2005 roku spółka wysokich technologii działająca w obszarze nieinwazyjnych urządzeń medycznych. Grupa dąży do osiągnięcia pozycji wiodącego dostawcy rozwiązań systemowych i algorytmicznych w diagnostyce kardiologicznej, w szczególności w zakresie analizy sygnału EKG. Spółka działa na m.in w USA i w Azji. W 2014 r. spółka przeniosła się na rynek główny warszawskiej giełdy z NewConnect, na którym była notowana od 2011 r. Wchodzi w skład indeksu sWIG80.

(ISBnews)