Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Rzeczpospolita
–Projekt nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, który właśnie został wniesiony do Senatu, zakłada, że rocznie na finansowanie zabiegów in vitro przeznaczano by 500 mln zł z budżetu państwa. W parlamencie znajduje się już projekt „TAK dla in vitro”, wniesiony do Sejmu w kwietniu br. – oba projekty są do siebie bardzo podobne.
–Jak poinformował poseł Koalicji Obywatelskiej Michał Szczerba, 20 września br. przed sądem odbędzie się rozpatrzenie jego zażalenia dotyczącego umorzenia sprawy przeciwko Januszowi Cieszyńskiemu, Łukaszowi Szumowskiemu i Piotrowi Węcławikowi, oskarżonym o nadużycie swoich uprawnień i niedopełnienie obowiązków w związku z aferą respiratorową.

24tp.pl
–Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu ogłosił przetarg na zakup nowej karetki specjalistycznej. Będzie ona kosztować ok. 700 tys. zł, a dofinansowanie Ministerstwa Zdrowia sięgnie 660 tys. zł. Szpital uzyskał już wstępną deklarację kolejnego wsparcia finansowego na zakup drugiej karetki. Będzie to ambulans z napędem na cztery koła.