Medinice zakończyło pierwszy etap fazy prototypowania w projekcie EP Bioptom

Medinice zakończyło pierwszy z dwóch etapów fazy prototypowania w projekcie EP Bioptom i rozwiązało współpracę z podwykonawcą, podała spółka. Z raportu wynika, że następnie wyłoni podwykonawcę do drugiego etapu.

„Umowa została rozwiązana po zakończeniu pierwszego etapu prac, w ramach której emitent otrzymał 5 sztuk funkcjonujących elektrod w wersji prototypowej. Zakończenie drugiego etapu obecnej fazy projektu 'Prototypowanie’ przewiduje wyprodukowanie serii 30 elektrod niezbędnych do przeprowadzenia badań przedklinicznych na zwierzętach. Ostateczny termin zakończenia obecnej fazy projektu 'Prototypowanie’ uzależniony jest od wyłonienia podwykonawcy do ostatniego etapu prac oraz dostępności materiałów, które zostaną zastosowane w dalszych wersjach produktu” – czytamy w komunikacie.

Projekt EP Bioptom jest projektem współfinansowanym przez NCBiR, a wartość prac B+R wynosi 5 374 650,00 zł. Celem projektu jest opracowanie elektrofizjologicznego bioptomu do endokardialnej biopsji mięśnia serca kierowanej mapowaniem elektroanatomicznym 3D. Produkt będzie wykorzystywany podczas biopsji mięśnia sercowego (EMB), która jest badaniem pozwalającym na przeprowadzenie badań morfologicznych, immunohistologicznych i strukturalnych w mikroskopie elektronowym, przypomniano.

Medinice to polska firma o globalnym zasięgu, będąca platformą dla rozwiązań stosowanych w kardiologii. Firma rozwija własne projekty oraz projekty pozyskane od naukowców z Polski i zagranicy. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2020 r.

(ISBnews)