Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Dziennik Gazeta Prawna
–Z danych, które „DGP” otrzymał od sanepidu, wynika, że dziennie notowanych jest od 150 do 200 przypadków Covid-19, zdarzają się także pojedyncze przypadki zgonów.
–Z informacji „DGP” wynika, że brak aktywnego zaangażowania Ministerstwa Edukacji i Nauki w promocję szczepień przeciw HPV, bezpłatnych dla 12- i 13 latków, to decyzja ministra edukacji Przemysława Czarnka. Mimo to zainteresowanie szczepionką jest większe, niż zakładał resort zdrowia – do połowy września wakcynę przyjęło ponad 100 tys. dzieci, co stanowi ponad 10% uprawnionych.

Rzeczpospolita
–Powstały firmy ułatwiające rekrutację na studia medyczne online w Ukrainie. Z ich usług korzystają również Polacy, m.in. ci, którzy nie dostali się na bezpłatne studia dzienne w Polsce lub nie poradzili sobie na polskiej uczelni. Ukraiński dyplom można nostryfikować w Polsce lub podejść do Lekarskiego Egzaminu Weryfikacyjnego przeprowadzanego przez Centrum Egzaminów Medycznych.

Puls Biznesu
–Zakład produkcyjny Nutricii w Opolu – dzięki inwestycji Danone wartej 230 mln zł – zacznie wytwarzać żywność specjalnego przeznaczenia medycznego dla pacjentów ze sztucznym dostępem dojelitowym. Sam budynek będzie gotowy w połowie przyszłego roku, a start produkcji planowany jest na kwiecień 2025 r. Na jej potrzeby zatrudnionych zostanie 50 nowych pracowników.