Synthaverse ma pozwolenie na użytkowanie Centrum Badawczo-Rozwojowego

Synthaverse otrzymał od Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Lublinie pozwolenie na użytkowanie budynku badawczo-rozwojowego w ramach tworzonego Centrum Badawczo-Rozwojowego (CBR), podała spółka.

Centrum Badawczo-Rozwojowego jest jedną z dwóch strategicznych inwestycji spółki. Decyzja wydana przez lubelski urząd pozwala na formalne korzystanie z obiektu budowlanego CBR, zgodnie z jego przeznaczeniem. Kolejnymi etapami będą odbiory inwestorskie oraz końcowy, podano.

„Pozytywną decyzję Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Lublinie otrzymaliśmy nieco wcześniej, niż pierwotnie zakładaliśmy. Jest to bardzo waży kamień milowy w rozwoju spółki. Działalność nowoczesnego CBR zwiększy konkurencyjność naszych produktów oraz stworzy nowe możliwości ekspansji. Teraz jesteśmy na etapie odbioru inwestorskiego, po którym nastąpi odbiór końcowy i wówczas nasze Centrum Badawczo-Rozwojowe powinno ruszyć pełną parą. Równolegle, zgodnie z planem realizujemy drugą z naszych strategicznych inwestycji – budowę zakładu produkcyjnego Onko BCG. Od początku roku wydaliśmy na oba projekty około 70 mln zł” – powiedział prezes Synthaverse Mieczysław Starkowicz, cytowany w komunikacie.

Lubelska spółka stworzyła Centrum Badawczo-Rozwojowego z myślą doskonalenia technologii związanych z wakcynologią w zapobieganiu gruźlicy oraz immunologią w terapii choroby nowotworowej.

„Prowadzone badania w naszym CBR mają skutkować wdrażaniem na rynek innowacyjnych produktów w skali międzynarodowej. Jednocześnie, opracowując udoskonalone produkty lecznicze Onko BCG oraz szczepionki BCG, mają odpowiadać na zapotrzebowanie pacjentów” – dodał prezes.

Synthaverse (dawniej Biomed Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek) jest polską firmą farmaceutyczną działającą od 1944 roku. Firma zajmuje się produkcją preparatów leczniczych (leki na receptę, wyroby medyczne oraz odczynniki laboratoryjne, stosowane w laboratoriach biochemicznych i medycznych). Spółka jest notowana na głównym rynku GPW od 2015 r.; wchodzi w skład indeksu mWIG40.

(ISBnews)