Synthaverse ma umowę na min. ok. 19,6 mln zł dot. wprowadzenia Onko BCG na Bałkany

Synthaverse zawarł umowę z CoraPharm – firmą farmaceutyczną działającą na Bałkanach – na rejestrację, dostawę i dystrybucję produktu leczniczego Onko BCG do Serbii oraz Bośni i Hercegowiny, podała spółka. Minimalna wartość kontraktu wynosi ok. 19,6 mln zł.

„Podpisaliśmy kolejną umowę z lokalnym liderem. To wpisuje się w naszą strategię wchodzenia z Onko BCG na kolejne europejskie rynki we współpracy z silnymi partnerami działającymi na tych rynkach. Wejście do kolejnych krajów nie tylko daje możliwość wzrostu sprzedaży, ale także zwiększa dywersyfikację odbiorców. Intensywnie pracujemy nad pozyskiwaniem nowych partnerów, z pomocą których chcemy prowadzić dalszą ekspansję zagraniczną” – powiedział prezes Synthaverse Mieczysław Starkowicz, cytowany w komunikacie.

Synthaverse udzielił CoraPharm licencji do korzystania z dossier rejestracyjnego Onko BCG 50 i 100 w celu uzyskania rejestracji, a także prawa do sprzedaży i dystrybucji na terytorium Serbii oraz Bośni i Hercegowiny. Łączna, minimalna wartość zamówień w pierwszych 5 latach obowiązywania umowy ma wynieść około 4,4 mln euro (około 19,6 mln zł według kursu NBP z 4 września). Licencja ma charakter odpłatny i CoraPharm uiści opłatę licencyjną w trzech transzach. Koszty rejestracji oraz marketingu poniesie serbska firma. Wprowadzenie na rynek nastąpi po uzyskaniu rejestracji, podano również.

Produkty Onko BCG spółki są zarejestrowane w Polsce, Niemczech, Szwajcarii, Ukrainie, Malcie. Synthaverse sprzedaje je również do Chorwacji, Turcji, Urugwaju, Litwy, Grecji, Wielkiej Brytanii oraz Hiszpanii.

Synthaverse (dawniej Biomed Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek) jest polską firmą farmaceutyczną działającą od 1944 roku. Firma zajmuje się produkcją preparatów leczniczych (leki na receptę, wyroby medyczne oraz odczynniki laboratoryjne, stosowane w laboratoriach biochemicznych i medycznych). Spółka jest notowana na głównym rynku GPW od 2015 r.; wchodzi w skład indeksu mWIG40.

(ISBnews)