AiP Group rośnie w siłę

wnętrze apteki, regały z lekami, lada sprzedażowa

Pomimo trudności, jakie branża farmaceutyczna napotkała od początku tego roku, do spółki AiP Group dołączyło 18 nowych aptek, co oznacza, że w programie partnerskim AIP Group są już 193 apteki.

Ten rok dla branży farmaceutycznej nie należy do najłatwiejszych. W ostatnich 12 miesiącach br. branża urosła wprawdzie wartościowo o 8 proc. rdr., jednak ilościowo spadła o 2 proc. rdr. Wbrew pozorom zaostrzenie przepisów w kraju („Apteka dla aptekarza”), przy rosnących kosztach utrzymania apteki, sprawiają, że rynek staje się coraz mniej przyjazny dla niezależnych aptekarzy. Rozwiązaniem może być dołączenie do franczyzy. Od początku tego roku spośród 18 nowych aptek w programie partnerskim AIP Group, 7 z nich zdecydowało się na rebranding i zmianę szyldu na AIP Group.

„Celem naszej spółki jest budowanie niezależności polskich aptek oraz wzmacnianie ich pozycji na rodzimym rynku” – komentuje Paweł Rozesłaniec, prezes zarządu AiP Group. – „Za naszym pośrednictwem, od początku roku apteki zrobiły zakupy o wartości 63 milionów złotych, czyli o 13 proc. więcej niż w tym samym okresie w zeszłym roku. To pokazuje, że nasza spółka prężnie się rozwija i jest gwarancją stabilności. To szczególnie ważne w czasach dużej konkurencyjności i zaostrzania przepisów. Cały czas przyjmujemy pod swoje skrzydła nowe placówki, zapewniając jednocześnie gwarancję terytorialności. Dokładamy starań, by współpracujący z nami aptekarze czuli się bezpiecznie w niestabilnych czasach” – dodaje.

AiP (Aptekarze i Partnerzy) Group powstała w 2009 roku. Oferuje franczyzę dla aptek.