Famed Żywiec staje się częścią nowego holdingu medycznego

Grupa inwestycyjna BHM ogłosiła utworzenie nowego holdingu, w ramach której funkcjonować będą jej spółki z branży medycznej. Celem jest budowa silnej grupy europejskich producentów wyrobów medycznych. Debiut nowej grupy ma miejsce przy okazji targów Medica. Jednym z członków Reinsberg Group jest Famed Żywiec.

„Cieszymy się z dołączenia do Grupy Reinsberg, mając świadomość, że ta współpraca będzie dla nas kolejnym silnym impulsem rozwojowym. Wnosimy do holdingu niezwykle bogate, ponad 75-letnie doświadczenia, wynoszone z wielu rynków na których funkcjonujemy, często odmiennych względem potrzeb lekarzy i personelu. Każda z firm współtworzących Grupę Reinsberg bazuje w swojej działalności na określonej specjalizacji, które będą się wzajemnie uzupełniać. W naszym przypadku są to kompetencje w tworzeniu stołów operacyjnych i łóżek szpitalnych, których zaawansowanie technologiczne i jakość sprawiają, że możemy z powodzeniem konkurować w mocno zdywersyfikowanej branży. Potwierdzają to nasze wyniki biznesowe, w tym sukcesywnie i w dobrym tempie rosnące sprzedaż oraz przychody” – komentuje Marek Suczyk, prezes Famed Żywiec.

W 2022 roku przychody ze sprzedaży Famedu przekroczyły 93 mln zł, co stanowiło wzrost o ponad 7 mln PLN (8 proc.) w porównaniu do roku poprzedniego. Famed zajął wówczas pozycję lidera sprzedaży stołów operacyjnych w Polsce, realizowanych w ramach zamówień publicznych. Polska spółka w oparciu o działalność własnego działu Badań i Rozwoju (R&D) implementuje w swoich produktach nowoczesne technologie. Jest m.in. jednym z pionierów wykorzystania włókna węglowego, jako materiału konstrukcyjnego stołów operacyjnych. Materiał ten charakteryzuje dobra przezierność promieni rentgenowskich i mniejsza podatność na uszkodzenia.

Wiosną br. inwestorem Famedu stała się Grupa BHM, a obecnie żywiecki wytwórca, dostarczający swoje produkty na rynki 114 państw, stał się częścią nowo powołanej Grupy Reinsberg.