Medinice ma pozytywną opinię Komisji Bioetycznej ws. badań klinicznych dla CoolCryo

Medinice otrzymało zawiadomienie od Komisji Bioetycznej o wyrażeniu pozytywnej opinii w sprawie przeprowadzenia badań klinicznych dla projektu CoolCryo, podała spółka. W związku z tym spółka skompletowała całość niezbędnej dokumentacji, którą niezwłocznie złoży do URPL w celu uzyskania zgody na rozpoczęcie badań klinicznych.

CoolCryo służy do leczenia migotania przedsionków poprzez wykonanie krioablacji serca. Dzięki wykorzystaniu ciekłego azotu jako czynnika chłodzącego, pozwala na uzyskanie niższej temperatury mrożenia. W efekcie jest on bardziej wydajny niż aktualnie dostępne systemy krioablacyjne. Jego wykorzystanie zapewnia bezpieczniejsze i skuteczniejsze przeprowadzenie kardiochirurgicznej krioablacji oraz skrócenie czasu trwania samego zabiegu, wyjaśniono w komunikacie.

Medinice to polska firma o globalnym zasięgu, będąca platformą dla rozwiązań stosowanych w kardiologii. Firma rozwija własne projekty oraz projekty pozyskane od naukowców z Polski i zagranicy. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2020 r.

(ISBnews)