Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Rzeczpospolita
–W rankingu „Liderzy zarządzania – najlepiej zarządzane szpitale publiczne według BFF Banking Group” w kategorii „Szpital przyjazny pacjentom” zwyciężył Wojskowy Instytut Medyczny – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie.
RzeszówNaszeMiasto
–Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek o 1590 zachorowaniach na Covid-19 (1140 nowych zakażeń i 450 ponownych) w całym kraju. Odnotowano 39 przypadków śmiertelnych – 32 wyłącznie z powodu Covid-19, a 7 ze względu na choroby współistniejące.

Dziennik Polski
–Zespół chirurgów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie przeprowadził operację klatki piersiowej lejkowatej sposobem Nussa ze śródoperacyjną krioanalgezją nerwów międzyżebrowych – czasowym zamrożeniem nerwów w temperaturze minus 80 stopni C, co służy zmniejszeniu bólu do minimum. Tę metodę uśmierzania bólu okołooperacyjnego – czyli precyzyjne zamrożenie odpowiednich nerwów pod kontrolą torakoskopii – zastosowano w krakowskiej lecznicy po raz pierwszy.
–Dyrektor szpitala w Proszowicach Zbigniew Torbus zapowiada likwidację Oddziału Ginekologiczno-Położniczego i Noworodków. Jeżeli zajdą okoliczności, które spowodują, że oddział będzie się mógł rozwijać, zostanie on z powrotem wpisany do rejestru. Decyzja nie ma wpływu na działalność poradni ginekologiczno-położniczej, które będzie się rozwijać, również w kierunku zabiegowym.