Scanmed ze wsparciem Abris Capital Partners kupił Med-Lux w Poznaniu

Abris Capital Partners wsparł swoją spółkę portfelową Scanmed w procesie nabycia 100% udziałów Med-Lux, podał Abris. Przejęcie ma silne uzasadnienie strategiczne, a nabyte obiekty uzupełniają dwa istniejące ośrodki ambulatoryjne Scanmedu w Poznaniu. Razem stanowią one hub do dalszego rozwoju w województwie wielkopolskim, gdzie pod koniec 2022 roku Scanmed przejął ARS Medical.

Med-Lux prowadzi w Poznaniu dwie przychodnie i ośrodek rehabilitacyjny. Oferuje usługi konsultacyjne i diagnostyczne w 28 specjalizacjach, w tym w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, medycyny pracy, laryngologii, ortopedii i kardiologii. Firma, mogąca się pochwalić zespołem 85 specjalistów ochrony zdrowia, świadczy ponad 300 000 usług medycznych rocznie, stanowiąc istotną część lokalnego systemu opieki zdrowotnej, podano.

„Przejęcie Med-Lux to kolejny krok w naszej ambitnej strategii buy-and-build dla Scanmedu. Cieszymy się, że możemy powitać zespół Med-Lux na pokładzie, i nie możemy się doczekać dalszego wspierania dynamicznego rozwoju powiększonej firmy, a także ścisłego skupiania się na ciągłej poprawie jakości opieki świadczonej w kluczowych obszarach terapeutycznych” – powiedział dyrektor inwestycyjny w Abris Capital Partners Sylwester Urbanek, cytowany w komunikacie.

Abris kupił Scanmed w 2021 r. z planem zbudowania lokalnego czempiona w branży ochrony zdrowia poprzez ulepszenie i dalszy rozwój oferty usług w takich obszarach jak kardiologia, onkologia, ortopedia i okulistyka, a także poprzez wzmacnianie pozycji w wybranych regionach Polski. W 2023 roku grupa podwoi przychody, plasując się wśród największych, najbardziej renomowanych i zaufanych świadczeniodawców w Polsce, przypomniano.

„Scanmed konsekwentnie poszerza swoją ofertę usług medycznych w obszarze przychodni medycznych i szpitali. Naszym pacjentom zapewniamy nowoczesne metody terapii, stosowane przez wysoko wykwalifikowanych specjalistów, oraz dostęp do leczenia przy użyciu nowoczesnej aparatury medycznej. Przejęcie Med-Lux to kolejny ważny krok konsolidacyjny dla grupy, wspierający realizację naszego nadrzędnego celu, jakim jest świadczenie usług na najwyższym poziomie i poszerzanie kompleksowości naszej oferty medycznej” – dodał CEO Scanmedu Andrzej Podlipski.

Grupa Scanmed zajmuje się podstawową opieką zdrowotną, ambulatoryjną opieką specjalistyczną, diagnostyką oraz leczeniem szpitalnym w ponad 40 lokalizacjach w całej Polsce.

Abris Capital Partners to niezależna firma zarządzająca funduszami private equity, specjalizująca się w transformacji ESG, która zainwestowała w Scanmed w 2020 r.

(ISBnews)