Z GIF do Pracodawców RP

W strukturze Pracodawców RP rusza nowy departament reprezentujący podmioty na rynku
aptecznym. Na jego czele stanęła Edyta Janczewska-Zreda, specjalistka ds. komunikacji, doświadczona w realizacji projektów komunikacyjnych dla podmiotów z branży farmaceutycznej i administracji publicznej. Do końca ubiegłego roku pełniła funkcję dyrektora biura Głównego Inspektora Farmaceutycznego i rzecznika prasowego GIF

„Rynek apteczny jest szczególne wrażliwy. Tutaj spotyka się odpowiedzialność przedsiębiorców wobec pacjentów, polegająca na zapewnieniu niezakłóconego dostępu do leków i usług farmaceutycznych, z celami ekonomicznymi, którymi kieruje się każde przedsiębiorstwo. Przewidywalne otoczenie regulacyjne sprzyja nie tylko prowadzeniu jednostkowego biznesu, ale i rozwojowi całego rynku, istotnego z perspektywy pacjenta” – czytamy w komunikacie.

„Specyfika rynku aptecznego wymaga indywidualnego podejścia do problemów, wyzwań i postulatów przedsiębiorców. Dlatego też zdecydowaliśmy o utworzeniu odrębnej struktury w organizacji, która w całości będzie skupiona na reprezentowaniu branży w dialogu z ustawodawcą i stroną publiczną. Departament Rynku Aptecznego ma przed sobą także wiele innych zadań mających na celu wzmacnianie dobrego wizerunku przedsiębiorców aptecznych w oczach decydentów i opinii publicznej” – podkreśla Rafał Dutkiewicz Prezes Zarządu Pracodawców RP.