MediSensonic zakończył II fazę badań klinicznych w projekcie Touchwave

MediSensonic zakończył II fazę badań klinicznych w jednym ze swoich wiodących projektów – Touchwave, bezmankietowym monitorze ciśnienia krwi i równolegle finalizuje badania kliniczne w projekcie Glucowave – urządzeniu do bezinwazyjnego pomiaru poziomu glukozy we krwi, podała spółka.

„Jesteśmy niezwykle zadowoleni z wyników badań klinicznych dotyczących Touchwave. Ocena parametrów potwierdza skuteczność produktu i użytych algorytmów, zarówno podczas aktywności dziennej, jak i w spoczynku nocnym. Nasze rozwiązanie, po certyfikacji, rejestracji i dopuszczeniu do obrotu, będzie stanowić zupełnie nową kategorię urządzeń w porównaniu do powszechnie dostępnych ciśnieniomierzy mankietowych. Standardowe urządzenia służą użytkownikom i personelowi medycznemu do sporadycznego pomiaru, podczas gdy nasz nowatorski system mierzy ciśnienie bez używania mankietu pompowanego w sposób ciągły i nieinwazyjny” – powiedział dyrektor ds. badań i rozwoju Zenon Szczepaniak, cytowany w komunikacie.

„Prace nad Glucowave idą zgodnie z planem. Z ostatnich badań klinicznych otrzymaliśmy wiele obiecujących danych, co napawa naszych inżynierów optymizmem. Po zakończeniu ostatnich sesji pomiarowych na pacjentach przewidziana jest dokładna analiza wyników pod przewodnictwem głównego badacza. Z punktu widzenia biznesowego, oficjalne statystyki szacują, że do 2030 roku potencjalną grupą odbiorców naszego produktu może być nawet 500 milionów osób cierpiących na cukrzycę, co daje nam ogromną szansę rynkową w skali całego świata” – dodał.

Równolegle MediSensonic kontynuuje prace nad urządzeniami stomatologicznymi, takimi jak Microwave Pulp Vitality Tester (MPVT) oraz, w ramach spółki zależnej Deventiv, automatycznym skanerem do diagnozowania jamy ustnej (DAOS), podano także.

MediSensonic podjął też pierwsze kroki w kierunku rozwoju na rynkach zagranicznych, zawierając w ostatnim czasie strategiczne umowy z partnerami z Wielkiej Brytanii i USA. Nowi eksperci w spółce, Piotr Kozieł, który niedawno objął stanowisko pełnomocnika zarządu ds. jakości, oraz nowy członek rady doradczej, Riccardo Falduto, mają wesprzeć proces komercjalizacji produktów spółki na nowych rynkach zbytu, czytamy dalej.

MediSensonic podtrzymał też plany debiutu na rynku NewConnect w bieżącym roku. Prace nad Dokumentem Informacyjnym są na zaawansowanym etapie, podkreślono.

MediSensonic to firma technologiczna z obszaru Med-Tech, założona w 2018 roku.

(ISBnews)