MediSensonic z nowym wiceprezesem

Zdjęcie. Marcin Malinowski

Decyzją Rady Nadzorczej, do zarządu MediSensonic, polskiej firmy zajmującej się opracowywaniem innowacyjnych urządzeń diagnostycznych, został powołany Marcin Malinowski, który będzie pełnił funkcję Vice Prezesa Zarządu odpowiedzialnego za segment biznesu i kontaktu z partnerami.

Marcin Malinowski to globalny biznes developer posiadający wieloletnie doświadczenie w zakresie rozwoju biznesu, sprzedaży i marketingu. Wyspecjalizowany w partnerstwach o charakterze strategicznym i sprzedaży produktu do globalnych, wiodących graczy na swoich rynkach. Doświadczenia zdobywał w międzynarodowych korporacjach technologicznych i mediowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Malinowski w ostatniej dekadzie zarządzał działaniami partnerskimi firmy Google z największymi podmiotami mediowymi i internetowymi w krajach Europy Środkowej. Jego działania skupiały się na zarządzaniu biznesem wartości setek milionów dolarów rocznie, monetyzacji, adaptacji nowoczesnych technologii i modeli biznesowych oraz zarządzaniu wartością danych.

Wcześniejsze doświadczenia Marcin Malinowski zdobywał w Grupie Onet, gdzie jako członek zarządu operacyjnego koncentrował swoje działania na profesjonalizacji biznesu, wprowadzaniu niekonwencjonalnych modeli biznesowych, uruchamianiu nowych produktów oraz akwizycji i integracji spółek konkurencyjnych lub komplementarnych. Po sprzedaży biznesu do Ringier Axel Springer dołączył do Netia S.A., gdzie jako szef produktu i oferty wprowadził na rynek m.in. innowacyjne produkty multimedialne w branży telekomunikacyjnej takie jak Telewizja Osobista.
Inwestor w start-upy technologiczne z zakresu medycyny, automatyzacji i elektromobilności.

W nowej roli w MediSensonic Marcin Malinowski będzie odpowiedzialny za segment komercjalizacji, relacji biznesowych i wsparcie w relacjach inwestorskich oraz pozyskanie partnerów do dalszego rozwoju produktów z portfolio firmy a także za profesjonalizację działania spółki.

MediSensonic to, założona w 2018 roku innowacyjna firma technologiczna z obszaru Med-Tech. Spółka jest laureatem nagrody gospodarczej Ambasador Innowacyjności 2023. Specjalizuje się w tworzeniu przełomowych urządzeń diagnostycznych klasy szpitalnej.
Docelowo MediSensonic ma zamiar dołączyć do grona spółek publicznych.