Motyka z PSL: Stronnictwo złoży własny projekt dot. obniżenia składki zdrowotnej

Polskie Stronnictwo Ludowe (PSL) planuje złożenie własnego projektu dot. obniżenia składki zdrowotnej, poinformował rzecznik PSL Miłosz Motyka.

„Trudno będzie tutaj wrócić do tego stanu przed Polskim Ładem ze względu na kwestie fiskalne, natomiast z naszej strony na pewno też będzie propozycja, którą też – myślę – resort rozwoju będzie mieć na stole” – powiedział Motyka w radiowej Jedynce.

Na pytanie, co znajdzie się w tej propozycji, Motyka powiedział: „Proszę pozwolić panu ministrowi [rozwoju i technologii Krzysztofowi] Paszykowi i naszym parlamentarzystom na złożenie tego projektu”.

Pytany o zapowiedź projektu rządowego i projektu Polski 2050, oznajmił: „Jeżeli chodzi o rozwiązania Ryszarda Petru, ja je oceniam bardzo pozytywnie, choć oczywiście tutaj kwestia związana z dyscypliną finansów publicznych musi być brana pod uwagę”.

„Jest to projekt niezwykle korzystny dla przedsiębiorców, tak to trzeba ocenić, ale i projekt ministra [finansów Andrzeja] Domańskiego i minister [zdrowia Izabeli] Leszczyny jest tym, nad którym możemy pracować, składając własne propozycje” – dodał.

Wczoraj poselski projekt obniżenia składki zdrowotnej przedstawił Ryszard Petru (Polska 2050).

Minister zdrowia Izabela Leszczyna poinformowała w ub. tygodniu, że projekt rządowy, którego założenia zostały przedstawione w marcu br. miałby trafić do Sejmu po wakacjach.

(ISBnews)