Resort zdrowia: Projekt ws. zakazu e-papierosów dla młodzieży może trafić do prac rządu przed wakacjami

Minister zdrowia Izabela Leszczyna chciałaby, by projekt dotyczący zakazu sprzedaży e-papierosów bez nikotyny dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia trafił do wykazu prac rządu jeszcze przed wakacjami. W resorcie przygotowywane są trzy projekty dot. zakazu e-papierosów.

„Mamy w sumie trzy projekty. Jeden to jest wdrożenie dyrektywy i on już jest w konsultacjach i dwa kolejne mamy przygotowane w Ministerstwie Zdrowia. Będę chciała je przedstawić panu premierowi” – powiedziała Leszczyna w Polsat News.

„Ten projekt jeden, taka szybsza ścieżka. On obejmuje przede wszystkim dzieciaki, żeby dzieci i młodzież do 18. roku życia nie mogły palić papierosów tych bez nikotyny, bo one są także szkodliwe i wyzwalają negatywne przyzwyczajenie. Chciałabym, żeby do prac rządu wszedł jeszcze przed wakacjami” – dodała.

Minister podkreśliła, że wejście w życie tej regulacji będzie wymagać notyfikacji Komisji Europejskiej.

„Miałam nadzieję, że będzie to możliwe bez notyfikacji unijnej. Niestety, musimy ten projekt notyfikować i dzisiaj po Radzie Ministrów, prawdopodobnie w KPRM-ie będę o tym rozmawiała” – zapowiedziała Leszczyna.

(ISBnews)