PARTNERZY SERWISU

GSK Logo
Novartis
wtorek, 16 kwietnia, 2024
Novartis

Novartis Poland partnerem portalu isbzdrowie.pl.

GSK Logo

GSK partnerem portalu isbzdrowie.pl.

Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Bezpieczny Pacjent. Recepta na rosnące koszty udzielania świadczeń zdrowotnych

16 maja 2023 12:00 - 13:30

W warszawskim Centrum Prasowym Foksal odbędzie się konferencja „Bezpieczny Pacjent. Recepta na rosnące koszty udzielania świadczeń zdrowotnych”, podczas której świadczeniodawcy i samorządowcy przedstawią gotowy do wdrożenia projekt nowelizacji ustawy o świadczeniach zdrowotnych finansowych ze środków publicznych. Regulacja ma na celu zapewnienie pacjentom bezpieczeństwa i wysokiej jakości świadczeń zdrowotnych.

Szpitale i inne podmioty lecznicze, które udzielają pacjentom tzw. świadczeń gwarantowanych, potrzebują stabilnych źródeł finansowania – alarmują świadczeniodawcy i przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego! A to obecnie jest praktycznie niemożliwe. Powód? Brak mechanizmu dostosowania wysokości cen świadczeń do rosnących kosztów ich udzielania, wynikających z czynników makroekonomicznych. Stowarzyszenie Menedżerów Opieki Zdrowotnej, Związek Powiatów Polskich, Związek Województw RP, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szpitali Prywatnych oraz Ogólnopolski Związek Pracodawców Szpitali Powiatowych wiedzą, jak temu zaradzić.

– Apelujemy do rządu, ministra zdrowia i parlamentarzystów o wprowadzenie przygotowanych przez nas regulacji w życie – mówią jednym głosem świadczeniodawcy i samorządowcy.

W konferencji udział wezmą:

przedstawiciele środowiska świadczeniodawców,
przedstawiciele stowarzyszeń jednostek samorządu terytorialnego.

Akredytacje:

Prosimy o potwierdzenie udziału w konferencji do 12 maja br. pod adresem e-mail: wd@zpp.pl lub numerem tel.: 601 513 549

Details

Date:
16 maja 2023
Time:
12:00 - 13:30

Venue

Centrum Prasowe Foksal
Foksal 3
Warszawa,
+ Google Map