piątek, 18 września, 2020
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

COVID-19 a branża farmaceutyczna

26 maja 10:30 - 12:30

Otwarte i bezpłatne webinarium Pracodawców RP pt. „COVID-19 a branża farmaceutyczna”.

Na Państwa pytania odpowie:

Maciej Miłkowski – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia

Webinarium będą moderować:

Anna Rulkiewicz – Wiceprezydent Pracodawców RP, Prezes Grupy LUX MED, Prezes Pracodawców Medycyny Prywatnej

Dorota Hryniewiecka-Firlej – Wiceprezydent Pracodawców RP, Prezes Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA, Prezes Zarządu Pfizer Polska Sp. z o.o.

Prelegenci omówią następujące zagadnienia:

Finansowanie ochrony zdrowia – czy obecna sytuacja epidemiologiczna będzie miała wpływ na finansowanie ochrony zdrowia – w tym świadczeń dla pacjentów niechorujących na COVID-19 (zarówno w czasie pandemii, jak i po jej ustąpieniu)?

System ochrony zdrowia w związku pandemią – jaka jest perspektywa odmrażania systemu ochrony zdrowia; kiedy można się spodziewać wznowienia optymalnej/niekryzysowej opieki nad pacjentami?

Refundacja – widzimy, że Ministerstwo pracuje nad wnioskami refundacyjnymi. Czy prace w MZ i AOTMiT nad wnioskami przebiegają w niezakłócony sposób i czy nic nie zagraża wznowieniu aktualizacji list od września?

Lekcje z pandemii – jak istotne z punktu widzenia płatnika jest wprowadzanie technologii odciążających system ochrony zdrowia w zakresie finansowym i organizacyjnym, zarówno w okresie epidemii, jak i po jej wygaśnięciu?

Branża farmaceutyczna – czy planowane jest wdrożenie rozwiązań wspierających branżę farmaceutyczną w Polsce? Na jakim etapie zaawansowania są prace nad tym rozwiązaniem?

Webinarium odbędzie się na platformie ClickMeeting, udział wymaga rejestracji. Formularz rejestracyjny jest dostępny tutaj: https://pracodawcyrp880.clickmeeting.com/425137772/register

Szczegóły

Data:
26 maja
Czas:
10:30 - 12:30