wtorek, 7 kwietnia, 2020
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Droga w kierunku systemu ochrony zdrowia opartego na wartości. Miejsce i Rola Organizacji Pacjentów

31 stycznia 10:00 - 16:30

Center of Value Based Healthcare Uczelni Łazarskiego doceniając rosnące zaangażowanie Organizacji Pacjentów w tematy systemowe związane z ochroną zdrowia oraz stawiając sobie za cel wsparcie transformacji sektora ochrony zdrowia w Polsce w kierunku opieki zdrowotnej skoncentrowanej na pacjencie oraz wyniku zdrowotnym organizuje w dniu 31 stycznia 2020 pierwszą konferencję edukacyjną przeznaczoną dla liderów i członków Organizacji Pacjentów poświęconą w całości tematyce VBHC pt: Droga w kierunku systemu ochrony zdrowia opartego na wartości. Miejsce i Rola Organizacji Pacjenckich.
Przejście do modelu ochrony zdrowia opartego o premiowanie wyników leczenia nie odbędzie się w sposób natychmiastowy. Sukces wdrażania zależy od upowszechniania podstawowej wiedzy wśród kluczowych interesariuszy rynku ochrony zdrowia w Polsce, w tym Organizacji Pacjentów. Dopiero wówczas możne będzie przejść do współpracy i dialogu środowisk.
Organizacje Pacjentów pełnią istotną rolę z koncepcji VBHC będąc nie tylko reprezentantem i rzecznikiem interesów pacjentów, ale również równoprawnym partnerem w tworzeniu podstawowych narzędzi oceny efektywności usług medycznych.
Będąc ośrodkiem naukowym stawiającym sobie za cel wsparcie transformacji sektora ochrony zdrowia w Polsce w kierunku opieki zdrowotnej skoncentrowanej na pacjencie i wynikach zdrowotnych, wspieramy rozwój kompetencji strony społecznej, niezbędnych do pełnienia nowej roli.
Podczas konferencji poruszmy m.in. tematy:
• Rola koncepcji Value Based Healthcare w nowoczesnym systemie ochrony zdrowia
• Rola poszczególnych interesariuszy, w szczególności organizacji pacjentów w rozwoju modelu ochrony zdrowia opartego na wartości zdrowotnej
• Rola dostawców technologii lekowych i nie lekowych w tworzeniu łańcucha wartości zdrowotnej
• Podstawowych ograniczeń systemowych w płaceniu za efekt zdrowotny
• Zaproszeni eksperci zagraniczni z Catharina Hospital w Holandii oraz Martini-Klinik z Hamburga przedstawią case study skutecznych wdrożeń modelu opieki nad pacjentem opartym na wartości

Na konferencję w roli prelegentów zapraszamy wybitne grono polskich ekspertów, którym rozwój polskiego systemu ochrony zdrowia leży na sercu jak również przedstawicieli instytucji państwowych Rzecznika Praw Pacjenta, Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Funduszu Zdrowia, oraz Agencji Badań Medycznych.

Konferencja została objęta patronatem merytorycznym Rzecznika Praw Pacjenta oraz Narodowego Funduszu Zdrowia.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Szczegóły

Data:
31 stycznia
Czas:
10:00 - 16:30
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Uczelnia Łazarskiego
Świeradowska 43
Warszawa,