środa, 18 maja, 2022
Novartis

Novartis Poland partnerem portalu isbzdrowie.pl.

Vertex logo

Vertex partnerem portalu isbzdrowie.pl.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Europejski Kongres Organizacji Pacjentów Onkologicznych „O równości w walce z rakiem”

18 marca

Europejski Kongres Organizacji Pacjentów Onkologicznych „O równości w walce z rakiem” organizowany jest przez Łotewskie Stowarzyszenie Organizacji Pacjentów Onkologicznych „OncoAliance” we współpracy z Komisją Specjalną ds. Walki z Rakiem (BECA) Parlamentu Europejskiego. Wydarzenie – poza środowiskiem medycznym – skierowane jest także do organizacji pozarządowych i instytucji rządowych z krajów bałtyckich.

W Kongresie udział weźmie ponad 30 uznanych na arenie międzynarodowej lekarzy, polityków, przedstawicieli rządów krajowych, Parlamentu Europejskiego (PE) i NGO-sów. Będą to m.in.: Stella Kyriakides, europejska komisarz ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności; John Ryan, szef Dyrekcji ds. Zdrowia Publicznego WE; Bettina Ryll, założycielka Europejskiej Sieci Chorych na Czerniaka Skóry; Menia Koukougianni, współzałożycielka i szefowa organizacji pozarządowej „KARKINAKI” z Grecji oraz ministrowie zdrowia krajów bałtyckich.

Udział w Kongresie jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych osób. Wystarczy do 15 marca wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje się tutaj: https://cancerequality.eu/en/registracija/

Kongres odbędzie się w języku angielskim i będzie tłumaczony na język polski. Wydarzenie będzie transmitowane online, a także na Facebooku i na YouTube.

Program Kongresu: https://cancerequality.eu/en/programma/

 

Szczegóły

Data:
18 marca