PARTNERZY SERWISU

GSK Logo
Novartis
poniedziałek, 2 października, 2023
Novartis

Novartis Poland partnerem portalu isbzdrowie.pl.

GSK Logo

GSK partnerem portalu isbzdrowie.pl.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Inauguracja kampanii „Masz to w nosie?”

20 kwietnia 11:00 - 12:30

W imieniu Polskiego Towarzystwa Chorób Atopowych oraz Fundacji Wygrajmy Zdrowie mamy ogromną przyjemność zaprosić na konferencję prasową inaugurującą kampanię społeczną „Masz to w nosie?”.

Celem kampanii jest budowanie świadomości wśród społeczeństwa na temat przewlekłego zapalenia zatok przynosowych z polipami nosa i zmiana percepcji społecznej tej marginalizowanej do tej pory jednostki chorobowej.

20 kwietnia przypada Światowy Dzień Przewlekłego Zapalenia Zatok Przynosowych z Polipami Nosa. Jest to okazja, żeby poruszyć ten lekceważony a przecież ważny problem zdrowotny, który dotyka głównie młodych dorosłych, w istotny sposób i długotrwale upośledzając jakość ich życia.

O kosztach społecznych, które niesie za sobą przewlekłe zapalenie zatok przynosowych z polipami nosa opowiedzą inicjatorzy kampanii: Hubert Godziątkowski, prezes zarządu Polskiego Towarzystwa Chorób Atopowych i Szymon Chrostowski, prezes zarządu Fundacji Wygrajmy Zdrowie.

O obciążeniu, jakie powodują objawy PZZPzPN oraz o możliwościach, ale i trudnościach terapeutycznych opowiedzą eksperci w dziedzinie alergologii i laryngologii: prof. dr n. med. Maciej Kupczyk, prezydent Polskiego Towarzystwa Alergologicznego oraz prof. dr n. med. Dariusz Jurkiewicz, prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Otorynolaryngologów
Chirurgów Głowy i Szyi.

Spotkanie będzie okazją do zaprezentowania pierwszego w Polsce badania na temat wpływu PZZPzPN na życie pacjentów.

 

Szczegóły

Data:
20 kwietnia
Godzina:
11:00 - 12:30

Miejsce wydarzenia

Centrum Prasowe Newseria
Chmielna 73, budynek Varso 2+ Google Map