Wczytywanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • wydarzenie już minęło.

Polka w Europie

19 września 2025 - 20 września 2025

Podczas XXIV edycji Ogólnopolskiej Konferencji „Polka w Europie” wskazane zostaną aktualne kierunki rozwoju medycyny w kontekście współczesnych wyzwań zdrowotnych.

Eksperci podejmą temat chorób układu oddechowego, onkologii ginekologicznej, psychiatrii, kardiologii, hematologii oraz leczenia otyłości w obliczu ogarniającej świat epidemii. Zaprezentowane zostaną innowacyjne metody leczenia szpiczaka plazmocytowego.

Wykładowcy przedstawią prognozy dotyczące terapii niewydolności serca w perspektywie roku 2040, wskażą też na możliwości zdalnego monitorowania serca za pomocą smartfona i aplikacji. Nawiążą do aktualnej sytuacji epidemiologicznej dotyczącej nadciśnienia tętniczego w Polsce.

Omówione zostaną zagadnienia związane z wpływem alkoholu na zdrowie psychiczne i fizyczne, przeprowadzona będzie analiza popularnych przekonań dotyczących jego działania na układ sercowo-naczyniowy. Uczestnicy zapoznają się z rewolucyjnymi terapiami wspierającymi życie seksualne kobiet.

Nie zabraknie tematyki dotyczącej szans na wyleczenie alergii i astmy, będzie również mowa o zastosowaniu sztucznej inteligencji w medycynie. W ramach sesji stomatologicznej podjęty zostanie temat znaczenia higieny jamy ustnej oraz wykorzystania lasera jako alternatywy dla tradycyjnych metod leczenia.

Debata „Bezpieczny pacjent = bezpieczny medyk” skupi się na systemowych aspektach bezpieczeństwa w ochronie zdrowia, uwzględniając perspektywę zarówno pacjentów, jak i personelu medycznego. Przedstawiona też zostanie aktualna sytuacja w polskich SOR-ach.

Zapraszamy do uczestnictwa

w XXIV Ogólnopolskiej Konferencji „Polka w Europie”

pt. „Profilaktyka, diagnostyka, leczenie – medycyna wobec wyzwań przyszłości”

19 WRZEŚNIA 2025, piątek, godz. 9.30

20 WRZEŚNIA 2025, sobota, godz. 9.30

Centrum Prasowe PAP, ul. Bracka 6/8, Warszawa

REJESTRACJA: https://us06web.zoom.us/webinar/register/WN_cvN9iHBwTASfnUqj2CXKZA#/registration

Potwierdzenie obecności stacjonarnej: deva@agencjadeva.pl

Głos zabiorą wybitni eksperci, m.in.:

prof. dr hab. n. med. Marzena Dominiak, Prorektor ds. Umiędzynarodowienia Uczelni, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, Prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego

prof. dr hab. n. med. dr h. c. Krzysztof J. Filipiak, Dyrektor Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego

prof. dr hab. n. med. Zbigniew Gaciong, Warszawski Uniwersytet Medyczny

prof. dr hab. n. med. Iwona Hus, Kierownik Kliniki Hematologii, Państwowy Instytut Medyczny MSWiA w Warszawie

prof. dr hab. n. med. Rafał Krenke, Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Kierownik Katedry i Kliniki Chorób Wewnętrznych, Pneumonologii i Alergologii w CSK UCK WUM

prof. dr hab. n. med. Mariusz Kuśmierczyk, Kierownik Kliniki Chirurgii Serca, Klatki Piersiowej i Transplantologii UCK WUM, Konsultant Krajowy w dziedzinie kardiochirurgii

prof. dr hab. n. med. Jan Lubiński, Międzynarodowe Centrum Nowotworów Dziedzicznych – Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

prof. dr hab. n. med. Maciej Małecki, Prorektor UJ ds. Collegium Medicum, Członek Rady Naukowej Narodowego Testu Zdrowia Polaków

prof. dr hab. n. med. Dorota Olczak-Kowalczyk, Kierownik Zakładu Stomatologii Dziecięcej WUM, Konsultant Krajowy w dziedzinie stomatologii dziecięcej

prof. dr hab. n. med. Marcin Wojnar, Kierownik Katedry i Kliniki Psychiatrycznej, Warszawski Uniwersytet Medyczny

prof. dr hab. n. med. Mariusz Wyleżoł, Kierownik Warszawskiego Centrum Kompleksowego Leczenia Otyłości i Chirurgii Bariatrycznej, Szpital Czerniakowski, Prezes Elekt Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości

dr hab. n. med. Jacek Lewandowski, Klinika Chorób Wewnętrznych, Nadciśnienia Tętniczego i Angiologii UCK WUM, Konsultant Wojewódzki w dziedzinie hipertensjologii na Mazowszu

dr hab. n. med. Radosław Mądry, Dyrektor Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Prezes Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej

dr hab. n. med. Piotr Dąbrowiecki, Klinika Chorób Wewnętrznych, Infekcyjnych i Alergologii WIM-PIB, Przewodniczący Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POChP

dr n. med. Kinga Gościńska-Bis, Klinika Elektrokardiologii i Niewydolności Serca, Wydział Nauk o Zdrowiu, Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

dr n. med. Paweł Grzesiowski, Główny Inspektor Sanitarny

dr n. med. Bartosz Kudliński, Collegium Medicum, Uniwersytet Zielonogórski

dr n. med. Barbara Sterczała, Katedra i Zakład Chirurgii Stomatologicznej, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich, Wrocław

pani Irena Rej, Prezes Izby Gospodarczej „Farmacja Polska”

dr Anna Zimny-Zając, Redaktorka Naczelna Medonet

pan Rafał Janiszewski, Kancelaria Doradcza Rafał Piotr Janiszewski

 

Do udziału w Debacie pt. Bezpieczny pacjent = bezpieczny medyk zaproszenie przyjęli:

dr Marzena Ksel-Teleśnicka, Wiceprezes ORL w Krakowie

dr Iwona Paciepnik, Katedra Medycyny Rodzinnej CMUJ

prof. dr hab. n. med. Andrzej Matyja, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej w latach 2018-2022

dr hab. Jakub Lickiewicz, Wydział Nauk o Zdrowiu CMUJ

dr Andrzej Ryś, wiceminister zdrowia w latach w latach 1999-2001, dyrektor DG SANCO

 

Transmisja wydarzenia: https://pap-mediaroom.pl/

Szczegóły

  • Początek: 19 września 2025
  • Koniec: 20 września 2025

Miejsce

  • Centrum Prasowe PAP