czwartek, 28 października, 2021
Novartis

Novartis Poland partnerem portalu isbzdrowie.pl.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Rak pęcherza – wykryj i lecz!

12 maja 14:00 - 16:00

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji prasowej online, inaugurującej kampanię edukacyjną dla chorych i ich bliskich „Rak pęcherza – wykryj i lecz!”.

Aby wziąć udział w konferencji, bardzo proszę o wypełnienie formularza, który znajduje się tutaj: https://zoom.us/webinar/register/WN_fejD6JCbQ8GSz4KLrxR1Rw

Maj jest miesiącem świadomości raka pęcherza. Rocznie ok. 7300 osób słyszy diagnozę – rak pęcherza. Jest to 4. najczęściej występujący nowotwór u mężczyzn i 12. u kobiet. Często wykrywany jest zbyt późno, by leczenie było efektywne, co skutkuje wysoką śmiertelnością – każdego roku odchodzi ok. 4 tys. chorych z powodu tego nowotworu. Zwiększenie świadomości społeczeństwa, wiedzy pacjentów i zwrócenie uwagi lekarzy na tę jednostkę chorobową to cel kampanii „Rak pęcherza – wykryj i lecz!” organizowanej przez Polską Koalicję Pacjentów Onkologicznych.

W konferencji inaugurującej kampanię udział wezmą: Aleksandra Rudnicka, dr Małgorzata Gałązka-Sobotka, Barbara Jobda, Małgorzata Bogdańska, prof. Piotr Chłosta, prof. Piotr Wysocki i prof. Maciej Krzakowski.

Szczegóły

Data:
12 maja
Godzina:
14:00 - 16:00