niedziela, 25 lipca, 2021
Novartis

Novartis Poland partnerem portalu isbzdrowie.pl.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Rola organizacji pacjentów w systemie ochrony zdrowia w Polsce i na świecie

3 lutego 10:00 - 12:00

Premiera Raportu pt. „Rola organizacji pacjentów w systemie ochrony zdrowia w Polsce i na świecie” oraz dokumentu „Kierunki zmian dla zwiększenia partycypacji organizacji pacjentów w procesy kształtowania systemu opieki zdrowotnej w Polsce”.

Opracowania zostały przygotowane przez firmę badawczą HTA Consulting w ramach inicjatywy PACJENCI.PRO we współpracy partnerskiej Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA, pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Pacjenta.

Spotkanie odbędzie się na platformie ZOOM.

W spotkaniu wezmą udział:

• Minister Bartłomiej Chmielowiec, Rzecznik Praw Pacjenta,

• Bogna Cichowska-Duma, Dyrektor Generalna Związku Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA,

• dr hab. n. med. Mariusz Gujski, Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Warszawski Uniwersytet Medyczny,

• dr Magdalena Władysiuk, wiceprezes HTA Consulting, autor opracowań,

• Simona Zabranska, Przewodnicząca Rady Organizacji Pacjentów w Czechach,

• Przedstawiciele organizacji pacjentów w Polsce.

Raport „Rola organizacji pacjentów w systemach opieki zdrowotnej w Polsce i na świecie” to unikatowe opracowanie w sposób kompleksowy ukazujące uwarunkowania i modele zaangażowania pacjentów w kształtowanie systemu ochrony zdrowia na wszystkich jego poziomach. Celem raportu jest analiza modeli zaangażowania organizacji pacjentów w procesy kształtowania systemu opieki zdrowotnej w Polsce oraz ich porównanie z rozwiązaniami stosowanymi w innych krajach, takich jak: Czechy, Wielka Brytania, Holandia czy Kanada.

Dokument „Kierunki zmian dla zwiększenia partycypacji organizacji pacjentów w procesy kształtowania systemu opieki zdrowotnej w Polsce” prezentuje wyniki badań ankietowych i spotkania warsztatowego z organizacjami pacjentów. Opracowanie stanowi punkt wyjścia do dyskusji, w jakim zakresie organizacje pacjentów mogą zostać włączone w wybrane obszary polityki zdrowotnej.

Szczegóły

Data:
3 lutego
Czas:
10:00 - 12:00