środa, 21 października, 2020
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Trauma w dobie pandemii

24 czerwca 13:00 - 17:00

Trauma w dobie pandemii. Debata Fundacji Dorastaj z Nami

O możliwych konsekwencjach traumy związanej z pandemią COVID-19 dla jednostek i całego społeczeństwa będą rozmawiać 24 czerwca br. uczestnicy debaty online organizowanej przez Fundację Dorastaj z Nami. Podczas spotkania, eksperci – prof. Bogdan de Barbaro, psychiatra i psychoterapeuta oraz Marta Wrzosek, pedagog i nauczycielka, powiedzą również, jak obecną sytuację przeżywają dorośli, a jak dzieci i młodzież, a także jakie są najlepsze sposoby zapobiegania i radzenia sobie z traumą.

Pandemia COVID-19 i jej skutki dotknęły w mniejszym lub większym stopniu całe społeczeństwo. Trauma, przeżywana do tej pory głównie przez jednostki, stała się doświadczeniem ogólnoświatowym, które dotyczy zarówno dorosłych, jak i dzieci. Z dnia na dzień miliony osób straciły poczucie kontroli nad własnym życiem i wiarę w lepsze jutro.

Organizatorzy debaty online Trauma w dobie pandemii wraz z zaproszonymi ekspertami chcą zwrócić uwagę na przeżywanie traumy przez dzieci i rodziny pracowników służb, którzy są na froncie walki z pandemią. Jak podkreśla Magdalena Pawlak, prezes zarządu Fundacji Dorastaj z Nami „Medycy, policjanci i strażacy oraz inni pracownicy służb, codzienne narażają własne zdrowie i życie, by nieść pomoc chorym na COVID-19. Martwią się o siebie i swoich najbliższych. Boją się że mając kontakt z zarażonymi, są zagrożeniem dla swoich rodzin”. Podczas debaty postaramy się znaleźć odpowiedź na pytanie, co możemy zrobić jako społeczeństwo, by pracownikom służb i ich rodzinom pomóc przejść przez traumę.

Podczas debaty online Trauma w dobie pandemii eksperci oraz moderatorzy będą rozmawiać o także o sposobach zapobiegania i radzenia sobie z traumą, a także o możliwości zastosowania w obecnej sytuacji związanej z pandemią COVID-19, rozwiązań wypracowanych w ramach systemu izraelskiego.

Organizatorzy wydarzenia podkreślają także, że debata ma być okazją do poszukania odpowiedzi na pytanie, jak zmieni się nasz świat po pandemii oraz co możemy zrobić, by trauma wywołana pandemią COVID-19 była impulsem do nowego początku i zmiany na lepsze.

Szczegółowe informacje i formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie: https://dorastajznami.org/debata/

Szczegóły

Data:
24 czerwca
Czas:
13:00 - 17:00
Wydarzenie kategoria: