czwartek, 28 października, 2021
Novartis

Novartis Poland partnerem portalu isbzdrowie.pl.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Uszkodzenia wielonarządowe wywołane przez SARS-CoV-2

10 czerwca 15:00 - 17:00

Serdecznie zapraszamy na kolejną z cyklu debat organizowanych z okazji Jubileuszu 20 lecia Naukowej Fundacji Polpharmy.

TEMAT: „Uszkodzenia wielonarządowe wywołane przez SARS-CoV-2”.

O tym, że COVID-19 jest nie tylko chorobą układu oddechowego – opowie prowadzący debatę prof. Zbigniew Gaciong, rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Czy pacjenci z cukrzycą zakażeni wirusem SARS-CoV-2 są bardziej zagrożeni zgonem? Jak mogą poprawić przebieg rehabilitacji po COVID-19? – odpowie prof. dr Krzysztof Strojek ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, konsultant krajowy w dziedzinie diabetologii.
Czy u chorych z lekkim przebiegiem COVID-19 dochodzi do trwałych uszkodzeń mięśnia sercowego? – wyjaśni prof. dr hab. n. med. Tomasz Kukulski ze Śląskiego Centrum Chorób Serca i Kliniki Kardiologii Wad Wrodzonych Serca i Elektroterapii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
A jak to wygląda u pacjentów hospitalizowanych, z niewydolnością oddechową – przedstawi prof. Piotr Pruszczyk, kierownik Klinki Chorób Wewnętrznych i Kardiologii z Centrum Diagnostyki i Leczenia Żylnej Choroby Zakrzepowo-Zatorowej WUM.
O długotrwałych skutkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2 u dzieci i zespole pocovidowym (tzw. PIMS) – opowie dr Magdalena Okarska-Napierała z Kliniki Pediatrii WUM.

TRANSMISJA: https://polpharma.pl/naukowa-fundacja-polpharmy/debaty/

 

 

Szczegóły

Data:
10 czerwca
Godzina:
15:00 - 17:00