PARTNERZY SERWISU

GSK Logo
Novartis
wtorek, 16 kwietnia, 2024
Novartis

Novartis Poland partnerem portalu isbzdrowie.pl.

GSK Logo

GSK partnerem portalu isbzdrowie.pl.

Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Webinarium nt. twardziny układowej

29 czerwca 2023 18:00 - 19:00

Wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów, z okazji Światowego Dnia Twardziny (29 czerwca), Stowarzyszenie Młodych z Zapalnymi Chorobami Tkanki Łącznej „3majmy się razem” w partnerstwie z kampanią Płuca Polski organizują webinarium edukacyjne.

Podczas jego trwania, lekarz reumatolog – dr n. med. Maria Maślińska – specjalista chorób wewnętrznych i reumatolog, Zastępca Kierownika w Klinice Wczesnego Zapalenia Stawów w Narodowym Instytucie Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji im. prof. dr hab. med. Eleonory Reicher przy ul. Spartańskiej w Warszawie – przybliży najważniejsze informacje na temat twardziny układowej (SSc), a także jej powikłań.

Szczególnym ukłonem w kierunku kobiet z twardziną układową będzie pokaz makijażu, przeprowadzony przez profesjonalną kosmetolożkę i makijażystkę, która pokaże, jak zatuszować niedoskonałości najczęściej pojawiające się w przebiegu choroby. Ekspertka przedstawi wskazówki dotyczące codziennej pielęgnacji i makijażu, łatwe do powtórzenia podczas codziennej rutyny.

Z perspektywy organizacji pacjentów wiem dobrze, jak ważne są nawet te, wydawałoby się prozaiczne rzeczy, o których nie porozmawiamy z lekarzem – jak chociażby makijaż. Ukrycie oznak choroby wielu paniom może dodać pewności siebie i pomóc w codziennym funkcjonowaniu.
Webinarium odbędzie się 29 czerwca o godz. 18:00 na profilu Facebook Stowarzyszenia 3majmy się razem oraz kampanii Płuca Polski.

Details

Date:
29 czerwca 2023
Time:
18:00 - 19:00