sobota, 31 października, 2020
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wirusy XXI – dlaczego tak trudno z nimi walczyć? Perspektywa pacjentów i klinicystów w walce z wirusami zapalenia wątroby

27 lipca 10:00 - 12:00

Konferencja prasowa online pt. „Wirusy XXI – dlaczego tak trudno z nimi walczyć? Perspektywa pacjentów i klinicystów w walce z wirusami zapalenia wątroby”.

Dnia 28 lipca obchodzimy Światowy Dzień Wirusowego Zapalenia Wątroby, uznanego przez Światową Organizację Zdrowia za jedno z największych zagrożeń zdrowotnych na świecie. Mimo dostępu do nowoczesnych terapii nadal musimy „odnaleźć zaginione miliony” osób, które nie wiedzą o swoim zakażeniu. Ostatnie miesiące pokazały, jakie bariery stoją przed pacjentami i lekarzami w rzeczywistości ograniczonego dostępu do systemu ochrony zdrowia. Warto poszukać odpowiedzi na pytanie: czy można je zlikwidować, a tym samym zwiększyć szansę na realizację planu eliminacji HCV ze społeczeństwa, do którego pozostało 10 lat?
Podczas spotkania z udziałem lekarzy, organizacji pacjentów oraz decydentów będziemy rozmawiać o możliwości jak najszybszego zainicjowania działań edukacyjno-świadomościowych w zakresie WZW oraz konieczności wypracowania systemowych rozwiązań w obszarze diagnostyki HCV.

Do udziału w debacie zaproszeni zostali:

prof. dr hab. n. med. Małgorzata Pawłowska – prezes Polskiego Towarzystwa Hepatologicznego
prof. dr hab. n. med. Robert Flisiak – prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych
dr n. med. Michał Sutkowski – rzecznik Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce
przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego

Szczegóły

Data:
27 lipca
Czas:
10:00 - 12:00