PARTNERZY SERWISU

GSK Logo
Novartis
środa, 28 lutego, 2024
Novartis

Novartis Poland partnerem portalu isbzdrowie.pl.

GSK Logo

GSK partnerem portalu isbzdrowie.pl.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wolne rodniki w biologii, medycynie, sporcie i żywieniu

20 października 2023 - 21 października 2023

Ruszyły zapisy na konferencję zatytułowaną „Free radicals in Biology, Medicine, Sport and Nutrition” („Wolne rodniki w biologii, medycynie, sporcie i żywieniu”) poświęconą pamięci wybitnego biochemika prof. dr hab. Jerzego Popinigisa, jednego z pierwszych polskich naukowców, który rozpoczął badania nad wolnymi rodnikami. To największe wydarzenie poświęcone tematyce wolnych rodników i biochemii wysiłku fizycznego w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

W dwudniowym wydarzeniu udział weźmie blisko 30 światowej klasy naukowców m.in. prof. Mark Tarnopolsky z McMaster University (Kanada), prof. Antonio Paoli z University of Padua (Włochy) czy prof. Kelvin J. A. Davies z University of Southern California (USA), prof. Jerzy Żołądź oraz uczniowie Jerzego Popinigisa – prof. Jędrzej Antosiewicz, prof. Wiesław Ziółkowski, prof. Jan Jacek Kaczor, prof. Robert Olek oraz współpracownicy: prof. Michał Woźniak, prof. Zbigniew Śledziński.

Celem konferencji jest zgromadzenie wybitnych polskich i zagranicznych naukowców, a także ekspertów z dziedziny biologii, medycyny, sportu i żywienia, którzy podzielą się swoją wiedzą podczas prezentacji oraz sesji pytań i odpowiedzi. Uczestnicy konferencji mogą wziąć także udział w sesji posterowej, której celem jest przedstawienie swoich wyników badań, również w formie graficznej (tj. plakatu naukowego). Z kolei dla młodych naukowców (studentów i doktorantów) zostanie przeprowadzony konkurs posterowy o nagrodę im. prof. Jerzego Popinigisa.

Wśród uczestników będą także zagraniczni współpracownicy i koledzy profesora Popinigisa jak prof. Kent Sahlin ze Szwecji, Profesorowie Giorgio Lenaz, Enrico Bertoli, Gianna Ferreti i Elizabetta Damiani z Włoch.

Wystąpienia zostaną podzielone na cztery główne sesje odnoszące się do roli wolnych rodników w biologii, sporcie, żywieniu i medycynie.

„Przygotowujemy się do niezwykle ważnego wydarzenia dla polskiej nauki, z udziałem światowej klasy naukowców z dziedziny biochemii, medycyny, bioenergetyki wysiłku fizycznego czy biologii. Zastosowanie wiedzy z konferencji i z dorobku polskiego naukowca, profesora dr hab. Jerzego Popinigisa może zmienić kierunek rozwoju medycyny i wznieść wyniki sportowców na inny poziom. Profesor zaszczepił we mnie i tysiącach studentów pasję do biochemii, ale także do sportu. Dziś kontynuujemy tę drogę poprzez realizowane badania i planowaną międzynarodową konferencję” – mówi profesor dr hab. Jędrzej Antosiewicz, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego.

WIĘCEJ O KONFERENCJI (ZAPISY, PARTNERZY)
Rejestracja na konferencję odbywa się poprzez formularz dostępny na stronie:
https://www.freeradicalsconference.com/

Warunkiem uczestnictwa w konferencji jest zgłoszenie poprzez formularz rejestracyjny wraz z uiszczeniem opłaty.

W skład komitetu organizacyjnego konferencji wchodzą:
● prof. dr hab. Jędrzej Antosiewicz (przewodniczący), Zakład Bioenergetyki i
Fizjologii Wysiłku Fizycznego GUMed
● prof. dr hab. Michał Woźniak (GUMed)
● prof. dr hab. Wiesław Ziółkowski (GUMed)
● prof. dr hab. Zbigniew Śledziński (GUMed)
● prof. dr hab. Agnieszka Bartoszek – Pączkowska (Politechnika Gdańska)
● prof. dr hab. Jan Jacek Kaczor (UG)
● prof. dr hab. Robert Olek (AWF Poznań)
• Marian Popinigis, przedsiębiorca, anioł biznesu, brat profesora dr hab. Jerzego Popinigisa

Patronat instytucjonalny nad konferencją objął: Gdański Uniwersytet Medyczny
Patronat honorowy: Rektor Uniwersytetu Gdańskiego, Dziekan Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego.

Informacje dla mediów:
freeradicals.conferencegdansk@gmail.com

Szczegóły

Początek:
20 października 2023
Koniec:
21 października 2023

Miejsce wydarzenia

Gdański Uniwersytet Medyczny