MedApp podpisał list intencyjny z Mofema

MedApp podpisała list intencyjny z Mofema, która rozwija system ZuzaMED KTG, czyli mobilne urządzenia do monitorowania dobrostanu płodu. Współpraca między firmami umożliwi pełne wykorzystanie ich potencjału w sektorze ochrony zdrowia.

„Dzięki zawartemu porozumieniu otrzymamy dostęp do nowego, bardzo perspektywicznego rynku, jakim jest monitoring dobrostanu płodu. Dodatkowo, nasza platforma telemedyczna CarnaLife zyska partnera z dużym doświadczeniem w tworzeniu urządzeń medycznych, wyposażonego w zaawansowane technologicznie centrum badawczo – rozwojowe” – komentuje Mateusz Kierepka, prezes MedApp.

Zgodnie z treścią listu intencyjnego, MedApp i Mofema zamierzają stworzyć nowe rozwiązanie, które oparte będzie na możliwościach i funkcjonalnościach systemów CarnaLife i ZuzaMED KTG. Celem obu podmiotów jest komercjalizacja urządzenia do końca 2018 r. Firmy deklarują ponadto współpracę w zakresie sprzedaży usługi i liczą na efekty synergii w tym obszarze. Kooperacja MedApp i Mofema to szansa dla środowiska medycznego, które otrzyma bardziej komplementarne i innowacyjne rozwiązania.

„Dostrzegamy potrzebę zwiększania dostępności do nowatorskich urządzeń medycznych. Korzyści płynące z wykorzystania najnowszych technologii z zakresu telemedycyny i e-zdrowia, to przede wszystkim najwyższa jakość udzielanego świadczenia oraz bezpieczeństwo pacjentów” – podsumowuje Kierepka.

MedApp to notowana na NewConnect spółka działająca w sektorze telemedycznym. Produktem stworzonym i rozwijanym przez firmę jest analityczny system telemedyczny Carna Life, skierowany do pacjentów, lekarzy i placówek medycznych. System znajduje zastosowanie w takich dziedzinach jak: kardiologia, diabetologia, dietetyka, choroby cywilizacyjne oraz obrazowanie 3D/4D. MedApp planuje zdobywać globalne rynki, szczególnie USA oraz kraje Bliskiego Wschodu.