Zdrowy pracownik to zdrowa firma

„Zdrowy pracownik to zdrowa firma” – podkreśla w rozmowie z ISBnews.tv Andrzej Mądrala, wiceprezydent Pracodawców RP. – „Różnorodność działań jakie podejmują pracodawcy jest ogromna. To nie tylko abonamenty medyczne, które dzisiaj są właściwie standardem. O innych, bardzo ciekawych działaniach, będzie się można dowiedzieć podczas rozstrzygnięcia konkursu na firmę wyróżniającą się w prowadzeniu działań prozdrowotnych dla pracowników. Ale warto podkreślić, że pracodawcy potrzebują wsparcia i zachęt ze strony decydentów, by móc tę działalność rozwijać i włączyć do szeroko rozumianego systemu opieki zdrowotnej”.

Mądrala, Pracodawcy RP: Zdrowy pracownik to zdrowa firma

Pracodawcy oczekują wsparcia państwa w tych obszarach m.in. poprzez zapewnienie możliwości lepszej koordynacji między leczeniem finansowanym przez pracodawców i przez państwo. Jak podkreśla Andrzej Mądrala, warto dyskutować o roli pracodawcy w edukacji pracowników na temat ich zdrowia oraz motywacji do regularnej profilaktyki, ale już finansowanej przez państwo. Rola pracodawców w dbaniu o zdrowie swoich pracowników będzie rosła, bo takie są wymogi rynku, ale nie w wymiarze finansowym, tylko edukacyjnym, organizacyjnym, motywującym itd. Koszty pracy z powodu wprowadzania różnych rozwiązań w Polsce rosną. Jeśli chcemy być konkurencyjną gospodarką, to nie możemy ich ponosić bez końca, w sposób bezpośredni czy pośredni. Pracodawcy RP chcą premiować wśród swoich członków odpowiedzialność za zdrowie pracownika – to cel konkursu „Zdrowy Pracownik. Zdrowa Firma”, którego laureatów poznamy podczas II Kongresu Zdrowia Pracodawców Rzeczpospolitej Polskiej.

Zrównoważony rozwój kraju będzie zależał od zdrowia polskich pracowników – oto motto II Kongresu Zdrowia Pracodawców Rzeczpospolitej Polskiej, który odbędzie się 26 kwietnia w Warszawie.