Pharmena zleciła opracowanie nowych formulacji suplementów, opartych o 1-MNA

Pharmena podpisała umowę z Laboratorium Galenowym Olsztyn na opracowanie nowych formulacji suplementów diety, opartych o innowacyjny składnik żywności 1-MNA (chlorek 1-metylonikotynamidu), podała spółka.

„Po opracowaniu nowych formulacji, spółka zamierza sprzedawać suplementy diety, zawierające innowacyjny składnik żywności 1-MNA, zarówno w Polsce, jak i na rynkach krajów Unii Europejskiej. Wpływy ze sprzedaży suplementów diety będą stanowić nowe źródło przychodów dla spółki obok dotychczasowej sprzedaży dermokosmetyków opartych na substancji czynnej 1-MNA. Szacuje się, iż europejski rynek wszystkich suplementów diety jest wart ok. 10 mld USD rocznie i co roku zwiększa wartość o co najmniej kilka procent” – czytamy w komunikacie.

Laboratorium Galenowe Olsztyn to wiodąca w Polsce firma w zakresie usług opracowywania i kontraktowej produkcji suplementów diety, dermokosmetyków, wyrobów medycznych oraz leków RX i OTC, podano także.

Pharmena to spółka biotechnologiczna, której głównym obszarem działalności jest opracowywanie i komercjalizacja innowacyjnych produktów powstałych na bazie opatentowanej fizjologicznej i naturalnej substancji czynnej 1-MNA. Jest notowana na NewConnect od 2008 r.

(ISBnews)