Pielęgniarki z Przemyśla zakończyły protest

W siedzibie Ministerstwa Zdrowia w Warszawie przemyskie pielęgniarki podpisały porozumienie z dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu Piotrem Ciompą i marszałkiem województwa podkarpackiego Władysławem Ortylem. To oznacza koniec głodówki jaką siostry prowadziły od 3 września. Domagały się 1200 zł podwyżki.

„Cieszę się, że sytuację udało się załagodzić. Oczywiście porozumienie jest kompromisem, co oznacza, że żadna ze stron nie jest do końca zadowolona z jego zapisów” – mówił minister zdrowia Łukasz Szumowski po zakończonych rozmowach.

Jak informuje Podkarpacki Urząd Marszałkowski: „Pielęgniarki już w trakcie spotkania z ministrem obniżyły swoje żądania. Zgodziły się na podwyżkę 1050 zł, rozłożoną na 5 transzy. 600 zł w tej kwocie jest bezwarunkowe, pozostała część zależeć od sytuacji ekonomicznej szpitala. Ostatnia transza zaplanowana jest na lipiec 2020 roku”.

Minister pytany przez ISBzdrowie o sytuację finansową szpitala mówi, że jest ona dobra i placówce udało się wyjść z długów.

fot. twitter.com/minzdrowia