Synektik złożył ofertę w przetargu WCO w Poznaniu na dostawę robota da Vinci

Synektik złożył ofertę w postępowaniu przetargowym prowadzonym przez Wielkopolskie Centrum Onkologii w Poznaniu na zakup, dostawę, instalację i uruchomienie robota chirurgicznego typu da Vinci, podała spółka.

„Zarząd spółki informuje również, że w dniu 09.10.2018 r. miało miejsce otwarcie ofert w wyżej wymienionym postępowaniu przetargowym, W tym samym dniu na stronie internetowej zamawiającego ukazała się informacja, że do jego siedziby wpłynęła jedna oferta. Wartość złożonej przez spółkę oferty wynosi 12 922 147,71 zł netto” – czytamy w komunikacie.

Synektik podał również, że złożenie oferty zostało uznane przez zarząd spółki za istotne, gdyż jej wartość przekracza 20% wartości skumulowanych przychodów grupy kapitałowej ze sprzedaży za okres ostatnich czterech kwartałów.

Synektik informował wcześniej, że chce upowszechniać technologię robota chirurgicznego da Vinci. W październiku br. odbyły się pierwsze operacje z wykorzystaniem robota w warszawskim Szpitalu Mazovia. Jak powiedział wówczas prezes Synektika Cezary Kozanecki, do końca roku mogą zostać rozstrzygnięte przetargi na zakup robota w szpitalach w Poznaniu i w Białymstoku. Główne trzy obszary wykorzystania robota da Vinci to urologia, ginekologia oraz chirurgia ogólna.

W sierpniu Synektik podpisał umowę z Przedsiębiorstwem Wielobranżowym Jumo na sprzedaż, dostawę, uruchomienie i opiekę serwisową systemu chirurgii robotycznej da Vinci, produkowanego przez Intuitive Surgical, dla Szpitala Mazovia w Warszawie. Spółka podała wówczas, że przychody uzyskane z realizacji umowy wpłyną na wynik finansowy w 2018 r.

Na początku lipca Synektik zawarł z Intuitive Surgical umowę, na mocy której został wyłącznym dystrybutorem na Polskę systemów da Vinci i będzie odpowiadał m.in. za sprzedaż i serwis robotów chirurgicznych. Umowa została zawarta na okres do końca 2021 r. z możliwością przedłużenia na kolejny rok.

Synektik powstał w 2001 roku, od sierpnia 2011 roku akcje spółki notowane były na NewConnect, a w październiku 2014 r. zadebiutowały na rynku regulowanym GPW.

(ISBnews)