Sejm zajmie się projektem znoszącym obowiązek szczepień

Jak przewidywaliśmy wczoraj obywatelski projekt noweli ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, znoszący obowiązek szczepień ochronnych, został skierowany do prac w komisji. Mimo, że Platforma Obywatelska złożyła wniosek o odrzucenie projektu w I czytaniu.

W czwartkowym głosowaniu wniosek PO został odrzucony głosami posłów PiS i Kukiz15. W sumie w głosowaniu wzięło udział 407 posłów: za odrzuceniem projektu w pierwszym czytaniu było 172 posłów, przeciwnych głosów było – 230, a pięciu posłów wstrzymało się od głosu. Projekt trafi więc teraz do prac w sejmowej Komisji Zdrowia oraz Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.
„To wstyd, że posłowie nacisnęli guzik za zagrożeniem życia. Argument, że pod obywatelskim projektem złożyło podpisy 120 tysięcy obywateli mnie nie przekonuje. Czy jak wpłynie wniosek, że ziemia jest płaska to też będziemy go procedować?” – pyta Alicja Chybicka, posłanka PO, była prezes Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego, kierownik Katedry i Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu.