Innova planuje sprzedaż Neomedic inwestorowi branżowemu na przełomie 2018/2019

A baby born prematurely in the Bishkek maternity hospital in Kyrgyzstan. Kyrgyzstan has reached amazing results in eradicating newborn mortality. From 1990 to 2016, the neonatal mortality rate was cut in half – from 24 to 12 deaths per 1,000 live births. In the Bishkek maternity hospital, child mortality linked to prematurity decreased by 80 per cent. UNICEF played an important role in this success. Working in close collaboration with the Government, UNICEF helped train hundreds of health care professionals, implemented life-saving medical protocols, and brought crucial equipment, such as devices called CPAP that help premature babies to survive, the first in the country Ambu bags – tiny breathing masks for babies – and special heated mattresses that help to keep newborns warm.

Innova Capital planuje sprzedaż Grupy Neomedic, posiadającej szpitale i kliniki położniczo-ginekologiczne na przełomie 2018/2019 roku, poinformował ISBnews senior partner funduszu Krzysztof Kulig.

„Neomedic jest w procesie wyjścia w formie sprzedaży inwestorowi strategicznemu. Spodziewamy się transakcji jeszcze w tym roku lub na początku przyszłego” – powiedział Kulig w rozmowie z ISBnews w kuluarach konferencji Poland 2.0 Summit, zorganizowanej w Londynie przez Boston Consulting Group (BCG) i polskich studentów z Imperial College London. Agencja ISBnews była partnerem medialnym tej konferencji.

Podkreślił, że szpital w ciągu okresu inwestycyjnego funduszu rozwinął się znacząco i zwiększał z roku na rok liczbę przyjmowanych pacjentek i odbieranych porodów.

„Grupa Neomedic na przestrzeni ostatnich lat rozwijała się fantastycznie. Jest to sieć wysoce wyspecjalizowanych szpitali neonatologicznych w Polsce, zajmująca się przede wszystkim trudnymi ciążami oraz porodami z powikłaniami, których liczba z roku na rok wzrasta. Szpitale takie jak Neomedic są bardzo ważne dla całego systemu neonatologicznego, ponieważ w znacznym stopniu przyczyniają się do redukcji liczby zgonów wśród niemowląt oraz ich matek” – wskazał Kulig.

Grupa Neomedic zarządza centrami medycznymi na południu Polski, w skład, których wchodzą szpitale i przychodnie wielospecjalistyczne. Dysponuje ona największą w Polsce siecią szpitali o profilu położniczo-ginekologicznym zlokalizowanych na południu kraju (Kraków, Nowy Sącz), w której rocznie na świat przychodzi ponad 7 000 dzieci. Innova Capital jest inwestorem Neomedic od 2012 r.

Innova Capital to fundusz private equity inwestujący w segmencie średnich przedsiębiorstw. Od momentu rozpoczęcia działalności w 1994 r. do chwili obecnej fundusz Innova Capital zainwestował blisko 700 mln euro w blisko 50 przedsiębiorstw działających w 10 krajach regionu.

Tomasz Oljasz z Londynu

(ISBnews)