GSK – jedna z wiodących firm branży farmaceutycznej i opieki zdrowotnej na świecie – zrealizowała projekt redukcji lotnych związków organicznych do wartości określonej przez Parlament Europejski, podała firma.
„GSK dba o ochronę środowiska i zrównoważony rozwój zarówno na poziomie globalnym, jak i lokalnym. […] W 2018 r. fabryka GSK zrealizowała projekt redukcji lotnych związków organicznych do wartości określonej Dyrektywą Parlamentu Europejskiego” – czytamy w raporcie przygotowany przez EY na zlecenie firmy GSK.
GSK zredukowała także w Polsce emisje CO2 w wyniku eliminacji stosowania naklejek na kapsułkach (wdrożenie nadruku laserowego na kapsułkach zamiast etykiet) oraz odpady płynne (wdrożenie wypalarki próżniowej redukującej 95% ciekłych odpadów niebezpiecznych z produkcji kapsułek miękkich żelatynowych). Firma podkreśla też, że żaden z odpadów produkcyjnych nie jest wysyłany na wysypisko.
„Globalna strategia GSK w zakresie ochrony środowiska do 2020 r. zakłada wdrożenie systemów i procesów, które mają przyczynić się do wsparcia ochrony środowiska naturalnego” – podkreślono w raporcie.
Cele strategiczne Grupy GSK na 2020 r. to zmniejszenie łącznego śladu węglowego o 25% wobec poziomu z 2010 r., zmniejszenie wykorzystania zasobów wodnych w całym łańcuchu o 10% oraz zmniejszenie ilości odpadów operacyjnych o 50%.
GSK jest globalną firmą z sektora ochrony zdrowia ukierunkowaną na postęp wiedzy naukowej. Prowadzi badania i rozwój szerokiej gamy innowacyjnych produktów na trzech podstawowych obszarach: produktów farmaceutycznych (Pharmaceuticals), szczepionek (Vaccines) i produktów ochrony zdrowia (Consumer Healthcare). GSP posiada oddziały handlowe w ponad 150 państwach całego świata, sieć 87 zakładów produkcyjnych oraz duże ośrodki badawcze w Wielkiej Brytanii, USA, Belgii i Chinach.
(ISBnews)