Google pomoże w walce z uzależnieniem od narkotyków w Stanach Zjednoczonych

Google podjęło współpracę z agencją ds. walki z narkotykami (Drug Enforcement Agency) oraz departamentem zdrowia i opieki społecznej. Dzięki nowej usłudze łatwiej będzie zidentyfikować jedno z ponad 3,500 miejsc utylizacji leków na receptę. Będą to miejsca administrowane przez rządy stanowe i lokalne organy ścigania, a także prywatne placówki.

Możliwość oddawania niewykorzystanych leków na receptę to kluczowy element narodowej strategii kontroli narkotyków. Pomimo znacznych redukcji w ostatnich latach, wciąż wypisuje się ogromne liczby i recept na opiaty w całych Stanach Zjednoczonych. Ponad 191 milionów wydano w samym 2017 roku.

Program odbioru niewykorzystanych leków na receptę ma na celu usunięcie ich z domowych apteczek. Dzięki temu tabletki, których nie potrzebowali, nie zostaną użyte niezgodnie z przeznaczeniem.

Przez ostatnie dziewięć lat DEA dwa razy w roku organizowało w całym kraju „dni przyjmowania lekarstw”. Podczas ubiegłorocznego wydarzenia DEA nawiązało współpracę z Google, aby uświadamiać użytkowników, gdzie bezpiecznie mogą zwrócić niewykorzystane leki. W rezultacie oddano rekordową ilość leków – aż około 1,85 milionów leków na receptę.

Źródło: mgr.farm/infolinia.com