Medinice nie zawarło wiążącej umowy z Veritherme Medical, rozmowy trwają

Z końcem lutego 2018 roku upłynął okres obowiązywania wstępnego porozumienia (Preliminary Memorandum of Understanding) Medinice z holenderską spółką Veritherme Medical. Spółka nie zawarła wiążącej umowy z Veritherme, ale nadal prowadzi rozmowy, podało Medinice.

„Jednocześnie emitent informuje, iż w dalszym ciągu prowadzi rozmowy z Veritherme mające na celu zawarcie umowy dotyczącej dokapitalizowania emitenta poprzez objęcie nowo emitowanych akcji emitenta oraz przejęcia przez emitenta praw do projektów/technologii Veritherme” – czytamy w komunikacie spółki.

Wstępne porozumienie podpisane zostało 10 stycznia br. Spółka informowała wówczas, że przeprowadzenie potencjalnej transakcji jest m.in. uzależnione od satysfakcjonujących wyników badania due diligence oraz wynegocjowania i podpisania odpowiedniej dokumentacji transakcyjnej.

Veritherme zajmuje się rozwijaniem nowej generacji, innowacyjnych urządzeń do krioablacji arytmii serca z możliwością weryfikacji oraz na rozwijaniu technologii nakierowanych na leczenie migotania przedsionków w kardiochirurgii i elektrofizjologii.

Medinice to polska firma o globalnym zasięgu, będąca platformą dla rozwiązań stosowanych w kardiologii. Firma rozwija własne projekty oraz projekty pozyskane od naukowców z Polski i zagranicy. Zespół tworzą profesjonaliści z obszaru medycyny, badań klinicznych, prawa (w szczególności własności intelektualnej) oraz finansów. Spółka zadebiutowała we wrześniu 2018 r. na rynku na NewConnect.

(ISBnews)