Braster ma umowę z JSC Pharmimex na dystrybucję 'Braster Pro’ w Rosji

Braster podpisał umowę z JSC Pharmimex, jednym z wiodących dystrybutorów farmaceutycznych na rynku rosyjskim, Edytuj datę i godzinędotyczącą oferowania urządzenie Braster Pro w modelu biznesowym skierowanym do środowiska medycznego i kładącym nacisk na sprzedaż wysokomarżowych badań. Dystrybutor do końca 2024 roku zakupi łącznie 11 100 urządzeń wraz z pakietami badań, podała spółka.

„Ponadto rzeczona umowa określa progi sprzedażowe wyznaczone do osiągnięcia przez dystrybutora na rynku rosyjskim. Zgodnie z podpisanym harmonogramem, dystrybutor do końca 2024 roku zakupi łącznie 11 100 urządzeń wraz z pakietami badań. Przy czym pierwsza sprzedaż 300 urządzeń nastąpi w pierwszej połowie 2020 roku po dokonaniu przez dystrybutora wcześniejszej przedpłaty oraz rejestracji urządzenia na terytorium Rosji” – czytamy w komunikacie.

Dystrybutor będzie odpowiedzialny za dokonanie rejestracji urządzenia Braster Pro oraz poniesie wszelkie koszty z tym związane, zaś Braster będzie wspierał JSC Pharmimex w procedurze związanej z rejestracją.

„Dodatkowo umowa nakłada na dystrybutora odpowiedzialność za działania marketingowe i public relations związane z urządzeniem po wcześniejszych uzgodnieniach z emitentem” – czytamy także.

Nawiązanie współpracy z dystrybutorem jest istotnym elementem ekspansji zagranicznej, gdyż otwiera jeden z istotnych rynków docelowych spółki, a rozpoczęcie sprzedaży urządzenia na rynku rosyjskim będzie miało wpływ na jej przyszłą sytuację finansową, podsumowano.

Braster jako jedyna firma na świecie posiada sprawdzoną technologię produkcji matryc ciekłokrystalicznych, w oparciu o którą opracowała prototyp urządzenia Brater Tester – innowacyjnego medycznego testera termograficznego służącego do wczesnego wykrywania patologii piersi, w szczególności raka piersi. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od 2015 r.

(ISBnews)